CHP’Lİ ŞAHİN: “MİLLET BORÇ İÇİNDE YÜZÜYOR”

Genel 20 Kasım 2021 13:43
Videoyu Aç CHP’Lİ ŞAHİN: “MİLLET BORÇ İÇİNDE YÜZÜYOR”
A
a
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, icralık olan vatandaşlarla ilgili açıklama yaptı.

UYAP verilerine göre 11 ayda icra ve iflas dairelerine toplam 6 milyon 328 bin yeni dosya geldi. Geçen yıla göre bu sayı, 1 milyon 163 bin daha fazla. İcra dairelerinde derdest bulunan dosya sayısıysa 23 milyon 103 bine ulaştı. 

“DOSYALAR SAĞANAK ŞEKLİNDE YAĞIYOR”

CHP’li Şahin’de icralık vatandaşlarla ilgili konuşarak şöyle dedi:
“AKP, milletin üstüne karabasan gibi çöktü. Ortada ne adalet ne de kalkınma kaldı. Türk Lirası her gün Dolar karşısında değer kaybetti. Millet borç içinde yüzüyor. İnsanlar rahatlıkla yiyecek-içecek alamıyor. Bir alacakları şeyde kırk kez düşünüyor. Bir anne, bir baba ya da bekar bir insan, bugün canını istediği şeyi alamıyor. Almak istese de borçla alıyor. Kredi kartıyla alıyor. Sonra da borcu borçla ödemeye çalışıyor ancak o da bir yerde tıkanıyor. Tüm bu döngünün sonunda ise insanlarımız icralık oluyor. Dosyalar da yağmur olup icra ve iflas dairelerine sağanak şekilde yağıyor.”

“BUNA ARTIK DUR DEME ZAMANI GELDİ VE GEÇİYOR”

“Toplumun hemen hemen her kesimi bu geçimsizlik altında kıvranıyor. Buna artık bir dur deme zamanı geldi ve geçiyor. O yüzden hemen erken seçime gidilmeli ve erken seçimle AKP’ye ebediyen elveda denilmeli.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat