CHP’Lİ ŞAHİN: “ORDU’DA ESNAF KAN AĞLIYOR, 10 BİNİ AŞKIN İCRALIK İNSAN VAR”

Genel 27 Ocak 2021 19:29
Videoyu Aç CHP’Lİ ŞAHİN: “ORDU’DA ESNAF KAN AĞLIYOR, 10 BİNİ AŞKIN İCRALIK İNSAN VAR”
A
a
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, ekonomik gidişata ilişkin konuştu. Esnafın sıkıntılarını aktaran Şahin, sadece Ordu’da icra dairesindeki takip sayısının 10 bini aştığını söyledi.
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, parti il başkanlığında yaptığı açıklamayla gündemi değerlendirdi, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin uygulamaları ile ilgili konulara değindi. CHP’li Şahin şunları söyledi:

“YENİ OTOGAR PROJESİNDE SİYASİ SORUMLU KİM?”

“Yeniş otogarın yapılmasından sonra eski otogar ve arkasındaki eski sanayi ile ilgili bir kentsel dönüşüm çalışması başladı. Birtakım bilgiler verilmeye çalışılıyor fakat sonuçta proje nasıl bir proje olacak, oralara neler yapılması düşünülüyor ve ne öngörülüyor bu konuda herhangi bir açıklama yapılmadı. Üstüne üstük bu açıklamaları yapan insanların da bir siyasi sorumluluğu yok. Bu işin siyasi sorumluluğunu üstlenen kişilerin, bu projelerin neler olacağına ilişkin açıklama yapmalarını bekliyoruz.”

“OTO GALERİCİLER ENDİŞELİ”

CHP İl Başkanı Atila Şahin, oto galerilerin şehir merkezi dışına taşınmasıyla ilgili kendisine gelen şikâyetlere de değindi. Şahin, “Galericilerin bize aktardığı sıkıntılar var. Henüz yeri ve taşınacak yerin fiziksel yapısına ilişkin bir açıklama yapılmaması ve herhangi bir tasarının olmaması galericileri düşündürüyor. Ben de galericilerin kent merkezi dışına taşınması konusunda hem fikirim ama onların da onayını alarak, birlikte karar verip galericilerin daha uygun bir yere taşınmasını sağlamalıyız.” ifadelerini kullandı.

“ESNAF KAN AĞLIYOR”

Ekonomik krizin derinden sarstığı esnafla ilgili de konuştu CHP’li Şahin. Şu ifadeleri kullandı:
“Esnafımız kan ağlıyor. Kahvehaneler, kafeler, restoranlar kapalı. Artık esnaf kirasını ödeyemiyor. Bırakın kirasını, işçi giderlerini ödeyemiyor, elektriğini ödeyemiyor. Pandemi döneminde verilen 10 bin TL kredi vardı. 6 ay ötelemeliydi. Ödeme zamanı geldi. Esnaf ‘tüm ödemeler üst üste birikti, bunları nasıl ödeyeceğimizi kara kara düşünüyoruz’ diyor. 100 binin üzerinde esnaf kepenk kapatmış durumda. İcra takiplerinin sayısı tüm Türkiye’de 20 milyonun üzerinde. Sadece Ordu’da icra dairesindeki takip sayısı 10 bini aştı. Daha ocak ayı bitmedi. Ordu’da esnaf kan ağlamakta. Tüm Türkiye’de esnaf kan ağlamakta ve bununla ilgili önlem almada hükümet çok yetersiz.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat