CHP’Lİ ŞAHİN, AKP’Yİ ÇAPRAZ SORGUYA TUTTU: “ZÜBÜKLÜĞÜN ZİRVESİNDESİNİZ”

Genel 14 Haziran 2021 21:26
Videoyu Aç CHP’Lİ ŞAHİN, AKP’Yİ ÇAPRAZ SORGUYA TUTTU: “ZÜBÜKLÜĞÜN ZİRVESİNDESİNİZ”
A
a
CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, partilerinin milletvekili Mustafa Adıgüzel’i ve CHP’yi hedef alan AKP İl Başkanı Halit Tomakin ile AKP’li Ordu Büyükşehir Belediyesi’ni topa tuttu. CHP’li Şahin AKP İl Başkanı Tomakin ile ilgili şunları söyledi:

“SENİN NE HADDİNE!”

“AKP İl Başkanı talimat almış, milletvekilimiz Sayın Mustafa Adıgüzel’e sataşmış, hızını alamamış Genel başkanımıza da laf atmış. Kimin demokrasi diktatörü olduğu halkımız tarafından çok iyi bilinmektedir. Ayrıca genel başkanımıza laf söylemek senin ne haddine! Sayın Başkan, ‘Fındığınızı satın yoksa fiyatlar düşecek.’ dediğini henüz unutmadık. Herhangi bir açıklamanda ne fındık üreticisinin ne kirasını ödeyemeyen esnafın ne sağlık emekçilerinin ödenmeyen döner sermayelerinin ne de ekonomik sebeplerle son bir ay içerisinde intihar eden 7 kişinin sorunlarından bahsettiğini duymadık.”

“BU KEZ DE İFTİRAYA BAŞLADI”

“Geçen günlerde partimize racon kesen bu başkana “bize racon işlemez” demiştik. Sözümü dinleyip raconu bıraktı ama bu kez iftiraya başladı. İftira da günahtır başkan, onu da bırak. “Siyasi yüzsüzlüğün kitabını yazdınız, zübüklüğün zirvesindesiniz” Yahu bir söyleyin; Fındık üreticisini tehdit edip fındık fiyatlarını manipüle etmeye çalışıyorsunuz. Adı malum büyük kartelle ne iş çeviriyorsunuz? Her gün basında Büyükşehir Belediye Başkanının özel kalem müdürleri ile milletvekilleriniziz yumruklaşmasını okuyoruz. Aranızdaki bu rant ve taht kavgalarınızın sebebi nedir?”
Belediyede yaşananlara ilişkin de konuşan Başkan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü:

“45 MİLYON DOLAR NEREDE?”

“Ünye Limanının yapım işinde sizin meclis üyeniz size sordu, 45 milyon dolar nerede? Önceki Belediye Başkanınız Enver Yılmaz “Söylenecek o kadar söz var ki kalbimin derinliklerine atıyorum” deyip istifa ederken ne demek istedi? Altınordu Belediyeniz işçiye rekor zam yaptım demişti. Rekor zam nerede? Sayıştay bile belgeledi. Açık ihale yapılması gerekirken, kanuna pervasızca aykırı davranıp doğrudan temin yolu ile zengin ettiğiniz firmalar hangileri? İhalesiz usulsüz bir şekilde almış göründüğünüz 1 milyar 112 milyon 12 bin 34 TL tutarında çiçek, ağaç, çalı gurubu bitki nerede?”

“BELEDİYE NEDEN BORÇ İÇİNDE?”

“Kâr amacı gütmeyen kuruluşlara 2 milyonun üzerinde ödeme yapmışsınız? Bu kuruluşlar hangileri? Büyükşehir Belediyesinde 2014 yılından bu yana özel kalem müdürlüğüne 9 farklı kişiyi 13 defa atayarak özel kalem müdürlüğünü sınavsız memuriyete geçiş yolu olarak kullandınız. Bu kişiler kimler? Belediyeleriniz neden borç içinde? Hala niye borçlanma talep ediyorsunuz? Makam arabası meselesi nedir? Madem makam araçları 1.000TL ‘ye kiralanabiliyorsa neden diğerlerine 15 bin TL ödeniyor?”

“KURTULMUŞ VE SOYLU ARASINDA HESAPLAŞMA VAR MI YOK MU?

CHP’li Şahin son olarak, “Numan Kurtulmuş ve Süleyman Soylu arasında Ordu üzerinden bir hesaplaşma var mı yok mu? Elbette ki bu sorulara cevap veremeyeceksiniz, o halde size tek bir soru soralım. Sizin mahallede sizi takan var mı? Milletvekilimiz Sayın Mustafa Adıgüzel sizi niye kafasına taksın? İşimize bakıyoruz…” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat