CHP'li Sarı, enflasyon verilerini değerlendirdi

CHP 4 Ocak 2022 14:53
Videoyu Aç CHP'li Sarı, enflasyon verilerini değerlendirdi
A
a
MUTFAKTA YANGIN TAM GAZ SÜRÜYOR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, TÜİK'in enflasyon rakamlarını kağıt üzerinde aşağı çekmesine rağmen yıllık enflasyon oranının son 19 yılın zirvesine ulaştığına dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK), açıkladığı aralık ayı enflasyon verilerini değerlendirdi. 
TÜİK'in açıkladığı rakamların gerçekçi olmadığını dile getiren Başkan Sarı, "TÜİK’in açıkladığı rakamlara göre 2021 yılı enflasyonu yüzde 36,08 olarak gerçekleşti. Akademisyenlerin ve ekonomistlerin oluşturduğu Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) ise, enflasyon oranını yüzde 82,81 hesapladı.  TÜİK’in makyajlayarak açıkladığı veriler; 19 yılın en yüksek enflasyon oranını oluşturdu. Asıl yükselişin yeni yılın ilk saatlerinde yapılan zamlardan sonra hissedeceğiz. AKP iktidar, ekonomiyi 2001'de aldığından daha beter bir noktaya taşıdı. Mutfakta yangın tam gaz sürüyor. Yoksul yurttaş artık iktidarın denemelerinden bıktı. Tek çözüm acil ve derhal seçim"  dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat