CHP’Lİ SARI SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANINDA “HÜKÜMET HER KESİMDE OLDUĞU GİBİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINI DA MAĞDUR EDİYOR”

Genel 15 Aralık 2021 23:33
Videoyu Aç CHP’Lİ SARI SAĞLIK ÇALIŞANLARININ YANINDA “HÜKÜMET HER KESİMDE OLDUĞU GİBİ SAĞLIK ÇALIŞANLARINI DA MAĞDUR EDİYOR”
A
a
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, destek vermek için, sağlık çalışanlarının eylemine katıldı.

Sağlık emekçileri, çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve ücretlerin düzenlenmesi talebiyle yurt genelinde iş bırakma eylemi yaptı. Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES), Dev Sağlık-İş, Genel Sağlık-İş'e üye sağlık emekçileri, tam gün iş bırakarak bir kez daha iktidarı ve Sağlık Bakanlığı’nı uyardı.

“HERKES GİBİ ‘GEÇİNEMİYORUZ’ DİYORLAR”

CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı da sağlık çalışanlarının eylemine katılım göstererek destek verdi. Başkan Sarı, “Hayatımızın her anında hem kendimizin hem yakınlarımızın iyi olması adına çaba gösteren, özellikle 2 yıldır pandemi ile savaşan, gecesini gündüzüne katan, ailesini dahi göremeyecek duruma gelen, tüm bu fedakarlıkları tereddütsüz yapan sağlık çalışanlarımız bugün hakları için mücadele ediyor. Hükümet ise toplumun her kesiminde olduğu gibi sağlık çalışanlarını da mağdur etmeyi başardı. Hükümetin politikalarının bilimden, yaşamdan ve emekten uzak oluşu ve sağlık alanında izlediği yol, sağlık çalışanlarının sabrını tüketti. Herkes gibi ‘geçinemiyoruz’ diye haykıran ve gayet tabii hak arayışında olan sağlık çalışanlarımızın, biz de yanında olduğumuzu belirtmek için bu protestoya katıldık ve sağlık emekçilerinin haklarını alana kadar da yanlarında olmaya, onlarla beraber ses yükseltmeye devam edeceğiz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat