CHP’Lİ SAYGIN’DAN ERDOĞAN’A: “EKONOMİK KRİZİN SEBEBİ ERDOĞAN VE PARTİSİDİR!”

Genel 13 Nisan 2022 10:49
Videoyu Aç CHP’Lİ SAYGIN’DAN ERDOĞAN’A: “EKONOMİK KRİZİN SEBEBİ ERDOĞAN VE PARTİSİDİR!”
A
a
CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, Erdoğan’ın ekonomik gidişata ilişkin yaptığı ifadeleri hedef aldı. Başkan Saygın, “Suçlu aramayın, sorunların baş sebebi sizsiniz.” dedi.
Kabine toplantısının ardından konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ellerindeki ürünlerini stoklayarak ve hatta imha ederek, aralarında anlaşıp fiyatlarını artıranları takibe aldık. Kamunun denetim ve yaptırım yetkilerini kullanarak serbest piyasa içinde bu tamahkarlarla mücadele ediyoruz" dedi. Erdoğan ayrıca, “Karşımızda zorlu bir tablo olduğunun farkındayız. Fiyatlardaki balonun söneceğini ümit ediyoruz” ifadelerini kullandı. CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın da Erdoğan’ın açıklamalarına ilişkin konuşarak şunları söyledi.
“BALONUNUZ PATLADI, AMPULÜNÜZ DE PATLAYACAK”
“Ülkeyi bu hale getiren, ekonomik krizi derinleştiren, milletin ekmek kuyruklarında, yağ kuyruklarında, akaryakıt kuyruklarında kuyruğa girmesine neden olan Erdoğan ve partisidir. Erdoğan, yaşanan bu sorunu kabulleniyor ancak sorunun kaynağının kendisi olduğunu bir türlü kabullenemiyor. Sayın AKP Genel Başkanı, ülkeyi mahvettiniz. Adaleti yok ettiniz, kanunları çiğnediniz, yargının bağımsızlığını ayaklarınız altına aldınız, ifade özgürlüğünü tehdit ettiniz ve hepsinin sonucu olarak ekonomik bir krizin baş sebebi oldunuz. Şimdi çıkıp da suçlu aramayın. Bir balon varsa o da sizin 20 yıllık iktidarınızdır ve o balon da bırakın sönmeyi, patladı! Yapılacak ilk seçim de vatandaş da düşürdüğünüz bu durumun hesabını size soracak. Yiyecek içecek fiyatlarını, kuyrukları, elektrik faturalarını ve tüm yaşadıklarının bedelini size demokrasi ile sandıkta ödetecek. Balonunuzun patladığını gören bu millet ampulünüzü de patlatarak aydınlık bir geleceğe ilk adımlarını kendi hür iradesiyle atacak. Geliyor, gelmekte olan!”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat