CHP’Lİ SAYGIN’DAN ERDOĞAN’A: “ERDOĞAN EKONOMİST İSE HERKES HER ŞEY OLABİLİR”

Genel 1 Nisan 2022 09:47
Videoyu Aç CHP’Lİ SAYGIN’DAN ERDOĞAN’A: “ERDOĞAN EKONOMİST İSE HERKES HER ŞEY OLABİLİR”
A
a
CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ben ekonomistim, Kılıçdaroğlu vergi memuru” ifadelerine ilişkin açıklama yaptı.
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yap-işlet-devret uygulamasının ülkeyi zarara uğrattığı ifadelerinin hatırlatılması üzerine AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz bunların hesaplarını çok yaptık. O vergi memuru. Ama ben ekonomistim. Aramızdaki fark bu” dedi. Erdoğan’ın bu sözlerine muhalefet cephesinden sert tepkiler geldi. 
“TÜRKİYE’DE HER ŞEY OLURSUNUZ AMA REZİL OLAMAZSINIZ”
CHP Tekirdağ İl Başkanı Şener Zeynel Saygın da Erdoğan’ın Kılıçdaroğlu’na yönelik sarf ettiği sözlere şu ifadelerle karşılık verdi:
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti, ekonomiyi batıran bir ekonomist ile ilk kez tanıştı. 20 yılda vatandaşı ekmek kuyruklarına, yağ kuyruklarına, akaryakıt kuyruklarına mahküm eden bir şahıs çıkıp kendisinin ekonomist olduğunu söylüyor. Şirazesini kaybeden ve artık ne dediğini bilmeyen, söylediklerinin de hiçbir kıymeti harbiyesi kalmayan Erdoğan’ a sözümüz şudur ki, eğer Erdoğan ekonomist olabiliyorsa, herkes her şey olabilir!        Yine o malum söz de akıllara geliyor: Türkiye’de her şey olursunuz ama rezil olamazsınız…”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat