CHP'li Soyluçiçek'ten "izin belgesi" tepkisi "SADECE AKP'LİLERE Mİ SERBEST?"

Genel 1 Mayıs 2021 12:52
Videoyu Aç CHP'li Soyluçiçek'ten "izin belgesi" tepkisi  "SADECE AKP'LİLERE Mİ SERBEST?"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, AKP'nin üyelerine izin belgesi dağıttığını belirterek, "Diğer siyasi partilerin il ve ilçe başkanlıkları da açılabilir mi? Yoksa sadece AKP'lilere mi serbest?" diye sordu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, AKP'lilerin sokağa çıkma yasağı kısıtlanmasından muaf tutulması için parti yöneticilerine “izin belgesi” dağıttığının ortaya çıktığını belirterek, yaşanan 'çifte standart'a tepki gösterdi.
Vatandaşın bayram da dahil 17 gün evinde kalacağını anımsatan Başkan Soyluçiçek, "Artan Covid-19 nedeniyle tam kapanma kararı alındı. Kahveci, pazarcı esnafı evinde. Günlük yevmiye ile çalışanlar evinde. 
Süreci doğru yönetmeyen iktidar vatandaşı hiç bir destek vermeden evine gönderirken, iktidar partisine mensup yöneticilerin 'izin belgesi' dağıttığı ortaya çıktı. O belgeyi güvenlik güçleri kabul edip, izin veriyor! Peki, virüs de belgeye göre mi bulaşıyor?" diyerek tepki gösterdi.
“Arz / rica ederim” ifadesi ile biten izin belgesinde ise şu ifadeler yer aldı:
“Aşağıda açık kimliği yazan Kişiler AK Parti Diyarbakır İl Yönetim Kurulu Üyemiz olup parti çalışmalarında bulunacağından dolayı; 28.04.2021-17.05.2021 tarihlerinde Uygulanacak sokağa çıkma yasağı kısıtlaması süresince ilgili kişiye gerekli kolaylıkların sağlanması ve ihtiyaç duyulması halinde aşağıda bildirilen iletişim kanallarında teyit edilmesi hususunda arz/rica ederim.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat