CHP’Lİ SOYLUÇİÇEK’TEN AKP’Lİ ÖZEREN’E TEPKİ “İKTİDARIN TEK DERDİ YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKECEĞİ, BETONA ÇEVİRECEĞİ ALAN YARATMAK”

Genel 3 Ağustos 2021 15:26
Videoyu Aç CHP’Lİ SOYLUÇİÇEK’TEN AKP’Lİ ÖZEREN’E TEPKİ “İKTİDARIN TEK DERDİ YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKECEĞİ, BETONA ÇEVİRECEĞİ ALAN YARATMAK”
A
a
CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, AKP’li Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren’in skandal açıklamasına tepki gösterdi. 

AKP'li Mehmet Özeren, yangın bölgesinde skandal ifadelerde bulundu. Özeren, "Evleri, çok eski evi olan vatandaşlar keşke bizim de evimiz yansaydı diyecekler” dedi. Özeren’in ifadelerine gelen tepkiler çığ gibi büyüdü. CHP’li Soyluçiçek’de AKP’li Özeren’in sarf ettiği sözlere isyan ederek şöyle tepki gösterdi:

“ORMANLARIMIZA DOKUNAMAYACAKSINIZ”

“Evleri kullanılamaz hale gelen yurttaşlar için TOKİ tarafından 20 yıl ödemeli konutlar yapılacağını kaydeden Özeren, "Evleri çok eski evi olan vatandaşlar keşke bizim de evimiz yansaydı diyecekler” dedi. İnsanların acıları üzerinden bu şekilde açıklama yapmak nasıl bir aymazlık ve hadsizliktir. Ülkenin doğal harikaları yanarken iktidarın tek derdi yandaşa peşkeş çekeceği betona çevireceği alanlar yaratmak. AKP Genel Başkanı Erdoğan bir imza ile ormanlarda yapılaşma yetkisini Turizm Bakanına verdi. Şimdi bundan sonra ne olacak hep beraber göreceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi çok açık söylüyoruz; tek bir tuğla dahi koymaya kalkarsanız ekskavatörle bizi çiğnemeniz gerekecek. Ormanlarımıza dokunamayacaksınız.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat