CHP’Lİ SOYLUÇİÇEK’TEN AKP’YE SERT YANIT: “FETÖ’NÜN AKAN SALYASINI SÜMÜĞÜNÜ ŞİFA DİYE İÇENLER BİZE DARBECİ DİYOR!”

CHP 20 Aralık 2021 22:45
Videoyu Aç CHP’Lİ SOYLUÇİÇEK’TEN AKP’YE SERT YANIT: “FETÖ’NÜN AKAN SALYASINI SÜMÜĞÜNÜ ŞİFA DİYE İÇENLER BİZE DARBECİ DİYOR!”
A
a
CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek, AKP Çayırova İlçe Başkanlığı’nın CHP’yi hedef alan açıklamasına yanıt verdi. Soyluçiçek sert ifadeler kullandı.
AKP Çayırova İlçe Başkanlığı, Cumhuriyet yürüyüşlerini, FETÖ kumpası olan Ergenekonu’u ve Gezi Parkı’nı terörize eden bir açıklamada bulunarak, 15 Temmuz FETÖ kalkışmasında da CHP’yi destek verme iddialarıyla suçladı. AKP’den yapılan açıklamasında, CHP’nin geçmişine yönelik hakaretlerde bulunarak, “Karanlık bir siyasi parti” olarak bahsedildi ve CHP’nin katil ve darbecilerle yol yürüdüğü ifade edildi.
AKP’DEN CHP ÇAYIROVA’YA SİYASİ RANT SUÇLAMASI
AKP Çayırova açıklamasında CHP Çayırova İlçe Örgütünü de hedef alarak şu ifadelere yer verdi:
“CHP’nin ilçemizdeki yaygaracı ve kaos taciri, kendi demecindeki kullandığı ifade ile, soytarısı ilçe başkanına söyleyecek çok şeyimiz var ama edebimiz ve ahlakımız müsaade etmemektedir. Bu ülkeyi, milletini seven bir siyasetçi ülkenin bir ekonomik kurtuluş mücadelesi verdiği dönemde ancak birlik ve beraberlik içinde, geçmişte olduğu gibi bu zorlukları atlatacağız söylemleri olmalı. Ancak ana muhalefet yaygaracıları kendilerine siyasi rant üretmek için söylemler geliştirmeye çalışıyorlar.”
CHP Çayırova İlçe Başkanı Cihan Soyluçiçek’ten AKP Çayırova İlçe Başkanlığı’na yanıt ise aynı ölçüde sert oldu. Başkan Soyluçiçek şu ifadeleri kullandı:
“PAPAZ ELBİSESİ GİYERİM DİYEN ŞANSIN PEŞİNE TAKILANLAR…!”
“Amaca ulaşmak için papaz elbisesi giyerim” diyen bir şahsın peşine takılanlar, FETÖ’nün çorbalara akan salyasını sümüğünü şifa diye içenler, biz FETÖ’ye FETO dediğimizde Gülen’in elini eteğini öpenler, devletin kozmik odasını Fethullahçı çetelere açanlar, devletin her kademesine FETÖ’cü hainleri dolduranlar, milyonlarca çocuğun emeğini sınav sorularını çaldırarak yok edenler çıkmış bizi FETÖ’cülükle şununla bununla suçluyor.”
“BİZ SAVAŞ MEYDANLARINDA DÜŞMANLA GÖĞÜS GÖĞÜSE ÇARPIŞANLARDANIZ”
“Bizim geçmişimiz bellidir. Tüzüğümüz bellidir. Altı okumuz bellidir. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi, bu ülkenin kurucu partisiyiz. Gücümüzü halktan alırız. Biz, Kuva-yı Milliyeyiz. Biz, yedi düvele direnişin ne demek olduğunu İngilizlere İstanbul’un anahtarını teslim edenleri atası olarak görenlerden değil, savaş meydanlarında düşmanla göğüs göğüse çarpışanlardanız. Bizim atamız da yurdumuz da bellidir. Ancak partimize yönelik alçakça suçlamalarda bulunan, bizi ihanetle suçlayanlar ise “Keşke Yunan Kazansaydı” diyen zır delilerin izinden gidenlerdir!”
“GİTTİĞİNİZ GÜN BU MİLLETİN BAYRAMI OLACAK”
“Siyasi rant üretmek ve yaygara koparmak sizin iktidarınıza mahsus bir durumdur. Milletin ekmeğine göz diktiniz, iki kuruş maaşına göz diktiniz, dinimizle ayetlerle, surelerle insanları aldatmaya çalışacak kadar düşkün bir iktidarın mensupları olarak biraz daha sabretmenizi tavsiye ediyorum. Ak koyun kara koyun belli olacak. Bu halk size yaptıklarınız hesabını sandıkta soracak ve sizin burnunuzdan fitil fitil getirecek. Gittiğiniz gün, bu milletin bayram günü olacak”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat