CHP'Lİ SÜLEYMAN BÜLBÜL:SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİNİ DUYUN!

SİYASET 25 Aralık 2021 11:01
Videoyu Aç CHP'Lİ SÜLEYMAN BÜLBÜL:SAĞLIK ÇALIŞANLARININ SESİNİ DUYUN!
A
a

CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Avukat Süleyman Bülbül, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı yeni ekonomik kalkınma planı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni uygulamaya soktuğu"kur korumalı TL mevduat hesabı" planıyla ilgili eleştirilerin ardı arkası kesilmezken bir eleştiri de CHP Aydın Milletvekili Avukat Süleyman Bülbül'den geldi.Bülbül:"Bu sistem fakirden alıp,zengine veriyor"dedi.

"Cumhurbaşkanı hukuka aykırı davranıyor"

Bülbül açıklamasında;"Zam,zulüm artık iktidarın icraati haline geldi.Yeni bir sistem çıkarıldı.Bu sistem döviz garantili mevduat sistemi olarak ortaya koyuldu.Faizi düşürdük diyorlar, nas nas diyorlar ama örtülü gizli faiz getiriyorlar.Kısacası gariban insan,bankada Doları olan zengini fonlayacak.Kur ile TL arasında fark çıkarsa o fark hazineden sağlanacak.Hazine kim, bizlerin vergileri. Yani yine zengini besleyecekler olan halka olacak. Bankada parası olmayan yurttaşın verdiği vergiyi zengine peşkeş çekiyorlar.Bu Anayasa'ya aykırı. Anayasa'da herkes eşit ibaresi vardır.Bu sistemde kimse eşit olmuyor.Anayasa'nın 10.maddesine bakın"kimse kimseden üstün degildir,imtiyaz tanılamaz"diyor.Bu sistem tersini yapıyor.Biz kabile devleti değiliz, biz hukuk devletiyiz adımlar ona göre atılmalı.Asıl mühim olan bir konu daha var.2022 bütçesi meclisten çıktı. Fakat bu sistem yeni geldiği için bütçeye dahil edilmedi.Sistem de ancak yasa ile bütçeye koyulabilir.Gel gelelim ki yasa olmadan Cumhurbaşkanı istediği sistemi getirebiliyor.İşte bu hukuka aykırı bir davranış."dedi.

"O gün neler oldu?Kimler zengin oldu anlatılmalı."

Döviz kurlarındaki ani düşüş ile ilgili de açıklama yapan Bülbül;"Dolar kötü yönetim sebebiyle 7 TL'den 18 TL'ye çıktı.Euro'da 8 TL iken 20'yi geçti.Geçtiğimiz gün Cumhurbaşkanı konuştu ve Dolar 11'e, Euro 12'ye indi.Burada ki fark kimin cebinde?O gün neler oldu?Kimler zengin oldu?Kimler neden şimdi sattı,neden geri aldı.Bunların hepsi açıklanmalı,hepsi halka anlatılmalı."ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat