CHP’Lİ SÜLLÜ’DEN 19 MAYIS MESAJI

Türkiye 18 Mayıs 2021 13:30
Videoyu Aç CHP’Lİ SÜLLÜ’DEN 19 MAYIS MESAJI
A
a
CHP Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

“Ebedi  Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı 19 Mayıs 1919  kurtuluş ve kuruluşun ilk adımını attığı bir başlangıçtır. Bu başlangıç, Anadolu topraklarında umudun, cesaretin ve azmin taşıdığı anlamı halka hatırlatarak ulus olma yolunda ilerlemenin ilk adımı olarak tarihimize kazınmıştır.   Samsun’dan Anadolu’ya yayılan bağımsızlık ruhu, vatan topraklarında yazılan destana dönüşmüş ve Cumhuriyet ile taçlanmıştır. 

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal 
Atatürk, bağımsızlığımızın temelinde yatan ekonomik kalkınmanın, gelişmenin, bilimin ve sanatın “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” gençlerle gerçekleşeceğine olan sarsılmaz inancıyla Türkiye Cumhuriyeti'ni  gençlere emanet etmiştir. 

“Bütün ümidim gençliktedir” diyen Atamızın yolundan asla ayrılmayanlar olarak, bizler de ülkemizde yepyeni başlangıçları, umut dolu yarınları  gençlerimiz ile birlikte yaratacağımıza yürekten inanarak gençlerimizin ve tüm  vatandaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat