CHP’Lİ TUNCER, “DÜNYA’DAN GERİ KALIYORUZ. BU BOŞLUĞU FARK EDENLER VATANDAŞIMIZI DOLANDIRIYOR”

Genel 22 Nisan 2021 20:59
Videoyu Aç CHP’Lİ TUNCER, “DÜNYA’DAN GERİ KALIYORUZ. BU BOŞLUĞU FARK EDENLER VATANDAŞIMIZI DOLANDIRIYOR”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Amasya Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Mustafa Tuncer, kripto para borsaları ile ilgili, “Türkiye Cumhuriyet’i Devleti’nin bu konuya resmi bir yapı ile dahil olması gerekiyor. Hükümet, günün şartlarına ayak uyduracak politikalarla karşımıza çıkmalı. Dünya’dan geri kalıyoruz. Bu boşluğu fark edenler vatandaşımızı dolandırıyor” dedi.

Kripto para borsası Thodex’in sahibinin yatırımcıları dolandırmasının ardından CHP Amasya Milletvekili ve KİT Komisyonu üyesi Mustafa Tuncer, yazılı bir açıklama yaptı. Benzer durumun yaşanmaması adına Devlet’in borsaları denetim altına alması gerektiğini belirterek, Türkiye’nin artık kripto para kullanımına ayak uyduracak bir yapıya bürünmesi gerektiğini ifade etti.

“GEREKLİ MÜDAHALE YAPILMALI”

 Gece yarısı kararları ile kripto paraya müdahale etmenin yanlış olduğuna dikkat çeken Tuncer, “Devletin’in bu aşamada atması gereken adımlar var. Vatandaşların haklarının korunması, yatırımların değerlenmesi ve en önemlisi kripto para üzerinden yapılan yasadışı satışların ve kara para akışının engellenmesi adına Türkiye Cumhuriyet’i Devleti’nin bu konuya resmi bir yapı ile dahil olması gerekiyor. Bir anda verilen kararlarla sadece vatandaşın aklı karışıyor. Bu ülkede vatandaşın parasını toplayıp, bir anda kaçıp gidebilecek kadar rahat hareket eden bu borsaların acilen denetime alınması gerektiği kanaatindeyim. Türkiye’de borsa kurmak bu kadar kolay olmamalı. Yurt dışında, özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde kripto para borsaları hakkında sıkı çalışmalar var. Türkiye’nin de bir an önce kripto para ile ilgili adımları farklı görüşleri alarak, gece yarısı kararlar vermeden ataması elzem. Hem vatandaşın yatırımını korumak hem de ülkeye yeni bir para girişi sağlamak adına gerekli müdahale yapılmalı” dedi.

“YURTTAŞI DAHA ZORA SOKACAK DURUMLARA MÜSAADE EDİLMEMELİ”

Pandeminin Türkiye’yi kötü etkilediğini ifade eden Tuncer, “Devletin denetimden uzak olması vatandaşlarımızın mağduriyetine sebep oluyor. Thodex üzerine yatırım yapmış binlerce insan söz konusu. Maddi ve manevi olarak zor günlerden geçtiğimiz bu zamanlarda yurttaşı daha zora sokacak durumlara müsaade edilmemeli. Hükümet, günün şartlarına ayak uyduracak politikalarla karşımıza çıkmalı. Dünya’dan geri kalıyoruz. Bu boşluğu fark edenler vatandaşımızı dolandırıyor” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat