CHP’Lİ TUNCER: “ERDOĞAN EKONOMİYİ GÖREMİYOR, ÇÜNKÜ HİÇ KOMŞUSU YOK”

Genel 16 Şubat 2021 12:56
Videoyu Aç CHP’Lİ TUNCER: “ERDOĞAN EKONOMİYİ GÖREMİYOR, ÇÜNKÜ HİÇ KOMŞUSU YOK”
A
a
CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomiden, hiçbir komşusu olmadığı için uzak olduğunu söyledi.

CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer ekonomideki gidişata ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 7’den 70’e her kesimin mutfağında yangın olduğunu ifade eden Tuncer şunları söyledi:

“HAFTA BOYU SİFTAH YAPMAYAN ESNAFA RASTLIYORUZ”

“10 gün önce 2 lira 45 kuruşa aldığımız makarnayı daha yeni 2 lira 95 kuruşa aldık. Fiyatlarda artış olmadığını her şeyin iyi olduğunu söyleyenler çıksınlar mahallelerindeki markete veya bakkala gitsinler. İnsanlar iyi değiller. Esnaf berbat durumda. Pazartesi gününden Cuma gününe kadar hiç siftah yapmadığını söyleyen 40 yıllık esnafa rastlıyoruz. Bu esnafa ne yanıt verip ne söyleyebilirsiniz?”

“ERDOĞAN BALKONA DA ÇIKSA GÖRECEĞİ BİR ŞEY YOK”

Vekili olduğu kentle ilgili gözlemlerini aktaran CHP’li Mustafa Tuncer, dükkanların camlarında yoğun bir şekilde kiralık veya satılık tabelalarına rastlanıldığını da söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ekonomideki gidişatı görmediğinin altını çizen Tuncer, şöyle devam etti konuşmasına:
“Cumhurbaşkanının en büyük handikapı başbakanlığı döneminde Ankara’da subayevlerinde halkın içinde oturuyordu. Akşam evine gittiğinde yandaki apartmanda, karşıdaki apartmanda hal hatır sorup, durumlarını sohbet ederek öğreniyordu. Komşulardan bir şeyler görüyordu. Şu an Beştepe’ye bakın, Erdoğan’ın Saray’da gideceği komşusu yok. Hiç kimsesi yok. Komşu yok, esnaf yok. Böyle olunca oranın balkonuna da çıksa göreceği hiçbir şey yok.”

“AK PARTİLİLERİN VERECEĞİ CEVAP SÖYLEYECEKLERİ SÖZ YOK”

Hükümet yetkililerinin verecekleri cevap, sunacakları çözüm yok ve söyleyecekleri sözün de olmadığını vurgulayan CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, “Bilerek, isteyerek bir araya gelmemekten öte, gelemiyorlar. Amasya AK Parti milletvekili gelsin Amasya’da ırmak kenarında dolaşalım, vatandaşla ve esnafla sohbet edelim ama gelemiyorlar. Çünkü ne söyleyecekler? Kendinizi AK Parti milletvekili yerine koyun. Sokaktaki insana ne diyeceksiniz? Tek soru soracaklar: AK Parti il  ya da ilçe kongreleri yapılırken virüs yokta, bizim iş yerimiz kapatılınca mı virüs ortadan kalkıyor? Virüs AK Parti kongresine uğramıyor ama 100 kişilik restoranda 30 kişilik yemek verilecek şekilde açılsa oraya mı virüs uğruyor?” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat