CHP’Lİ YALIM: “AKP’DEN ARTIK BU MİLLETİN YARARINA İŞ BEKLEMEK HATA”

Genel 22 Mart 2022 19:29
Videoyu Aç CHP’Lİ YALIM: “AKP’DEN ARTIK BU MİLLETİN YARARINA İŞ BEKLEMEK HATA”
A
a
CHP Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Yalım, asgari ücret tartışmaları ile ilgili son noktayı koydu. CHP’li Yalım, AKP’den artık milletin yararına bir iş beklemenin hata olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz gün CHP tarafından hükümetin önüne getirilen hayat pahalılığı ve buna paralel olarak bir kez daha asgari ücrete zam yapılması teklifine AKP Sözcüsü Ömer Çelik ucu açık olumlu yanıt vermişti. Çelik’in sözleri üzerine ise CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, yaşam pahalılığı ve alım gücünün hızla düştüğü günlerde asgari ücrete bir zam daha yapılmasının vatandaşın yararına olacağını ancak olası bir asgari ücret zammının ardından da faturalara, gıda fiyatlarına ise zam yapılmaması gerektiğini savundu.
BAKAN BİLGİN, “ASGARİ ÜCRET TARTIŞMALARINI ANLAMLI BULMUYORUM” DEDİ
CHP’li Yalım’ın bu ifadelerinin ardından ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den asgari ücrete ikinci zam açıklaması geldi. Bakan Bilgin, milyonlarca asgari ücretli çalışanın hayallerini suya düşüren şu sözleri sarf etti:
"Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk kez asgari ücreti yüzde 50 üzerinde attırdık. Bu günlerde yeniden asgari ücret tartışmalarını anlamlı bulmuyorum. Çünkü gerekeni enflasyon farkı ile yaptık. Bu durumlarda işçiyi de iş vereni de düşünmek lazım. Çünkü asgari ücret artarken, iş verenlerin de maliyeti arttı"
“AKP ANCAK BU MİLLETE HİÇBİR ŞEY YAPMAYARAK HİZMET VEREBİLİR!”
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise konuya ilişkin yeni bir açıklama yaparak şöyle dedi:
“Ülkenin hali ortada. Ülkeyi bu hale sokan da ortada. Ama iş çözüm üretmeye geldiğinde ne ülkenin hali umurlarında ne de AKP ortada! Bir umut milyonlarca insanımızı ilgilendiren bir konuya ilişkin partimiz önerilerde bulundu. Buna paralel açıklamalar yapılarak vatandaşa göz kırpıldı ama sağ olsun bakan bey milyonların hayallerini suya düşürdü. Bundan da anlaşılıyor ki milletin başına gelen tüm felaketlerin, tüm belaların, hayat pahalılığın sorumlusu olan AKP’den artık milletin yararına iş beklemek büyük bir hata olur. AKP hiçbir şey yapmasa çok daha bu halkın hayrına olur. Çünkü zam yapsalar peşi sıra elektriğe, suya, gaza, yiyecek içeceğe de zam olacağı çok belli. En iyisi AKP hiçbir şey yapmasın. Otursun ve sandığı, yani gidecekleri günü beklesin. AKP bu millete ancak hiçbir şey yapmayarak hizmet verebilir!"
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat