CHP’Lİ YALIM: “BELLİ Kİ BAKAN NEBATİ’NİN KAFASI ZATEN MARS’TA!”

Genel 18 Aralık 2021 20:08
Videoyu Aç CHP’Lİ YALIM: “BELLİ Kİ BAKAN NEBATİ’NİN KAFASI ZATEN MARS’TA!”
A
a
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin “kira şehir merkezinde 1.261 Türk Lirası” sözlerine ilişkin konuştu.
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Berlin'de asgari ücret 1585 Euro iken şehir merkezindeki bir kira 1969 Euro, Amsterdam'da 1701 Euro ücret varken 2 bin 622 Euro kira, Paris'te 1555 Euro asgari ücret varken 2 bin 750 Euro kira, Türkiye'de yeni ücretimiz 4 bin 250 lira 40 kuruş, kira şehir merkezinde 1261 Türk Lirası" dedi.

“MUADİLLERİ GİBİ KENDİSİNİ DE RESMİ GAZETEDE GÖRÜRÜZ”

Bakan Nebati’ye yanıt CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım’dan geldi. CHP’li Yalım şu ifadeleri kullandı:
“Sayın Bakan göreve gelir gelmez potlar kırmaya, gaflar yapmaya başladı. Yüzü asık milyonlarca vatandaş geçim derdiyle boğuşurken kendisi fenomen olmak istercesine tavırlar sergiliyor. Anlaşılan baya bir renkli kişilik ancak o koltukta, tıpkı muadilleri gibi çok kalacağını sanmıyorum. Yakın zamanda, bir gece yarısı Sayın Nebati’yi de Resmi Gazete’de görevden alınırken görürüz diye tahmin ediyorum.”

“DÜNYA DIŞINA GİTMENİZ MİLLET İÇİN HAYIRLI OLACAKTIR”

“Asıl meseleye dönecek olursak Sayın Bakan diyor ki; “Merkezde kira 1261 TL”. Bu sözler Türk milletiyle alenen dalga geçmektir. Hangi merkez bu sayın bakan, nerenin merkezi? İnsanlar artık bu saçmalıkları dinlemekten bıktı usandı. Geçtiğimiz günlerde de kendisi “Geri dönmemek üzere Mars’a gitmek istiyorum” da demişti. Belli ki Bakan Nebati’nin bedeni burada ama zaten kafası Mars’taymış. Bu sözlerden onu anlıyoruz. Ama eğer böyle bir şey mümkünse sizden ricam, sayın genel başkanınızı ve tüm kabinenizi de alarak Dünya dışında istediğiniz bir gezegene gitmenizdir. Bu, millet için oldukça hayırlı olacaktır”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat