CHP’Lİ YALIM: “MADEM FAİZ AYNI KALACAKTI, NEDEN GÖREVDEN ALDINIZ?”

Türkiye 15 Nisan 2021 17:04
Videoyu Aç CHP’Lİ YALIM: “MADEM FAİZ AYNI KALACAKTI, NEDEN GÖREVDEN ALDINIZ?”
A
a
TCMB’nin yeni faiz kararını açıklamasıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili Özkan Yalım, “Madem faiz aynı kalacaktı Naci Ağbal neden görevden alındı? 128 Milyar Dolar’ın peşine düştüğü için mi? ” dedi.

 Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) yeni faiz kararını açıkladı. Naci Ağbal döneminde yüzde 19’a çıkarılan faiz, Şahap Kavcıoğlu’nun başkanlığında değişmeyerek aynı seviyede bırakıldı. Gelişmeyle ilgili CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım sert bir açıklama yaparak tepki gösterdi.

“128 MİLYAR DOLAR’IN PEŞİNE DÜŞTÜĞÜ İÇİN Mİ?”

  Naci Ağbal’ın neden görevden alındığını soran CHP’li Yalım, “Aldıkları kararlar, yürüttükleri politikalar milletin aklıyla dalga geçmenin farklı bir yolu. Madem faiz aynı kalacaktı Naci Ağbal neden görevden alındı? 128 Milyar Dolar’ın peşine düştüğü için mi? Ağbal döneminde 7 liranın altına düşme seviyesine gelen Dolar ya birilerinin işine yaramadı ya da AKP yine kendi içerisinde hesap savaşlarına girişti. Tek bir ismi değiştirerek ülkeye milyonlarca Dolar zarar verdiler. Olan yine esnafa, vatandaşa oldu. Milletin yakasından elinizi çekin artık. Bu ülke rahat bir nefes alsın” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat