CHP'li Yalım, Brüksel'de görev başında!

Genel 20 Mart 2022 12:34
Videoyu Aç CHP'li Yalım, Brüksel'de görev başında!
A
a
CHP Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Yalım, Brüksel'de komisyon toplantısında çalışmalarına devam ediyor 
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, görevine son sürat devam ediyor. Yalım bu kapsamda görevli olarak gittiği Brüksel'de Avrupa Parlamentesu (AP) çalışmalarına katıldı. 
Yalım, Avrupa Parlamentosu'nda 79. Karma Parlamento Komisyonu toplantısına katılmak için Belçika'nın başkenti Brüksel'e gitti. Burada önemli toplantılarda Türkiye'yi temsil eden Yalım, toplantıların devam ettiği bilgisini de verdi. 

"BİRÇOK KONUYU ELE ALIYORUZ"

Çalışmaları hakkında bilgi veren Yalım, Karma Parlamento Başkan Başkan Vekili olarak Avrupa Parlamentosunda Komisyon çalışmalarına katıldığını anımsatarak, çalışmalar ve toplantılar hakkında görüşlerini iletti. 
Toplantıların devam ettiğini anlatan Yalım, "Toplantılarda, müzakere sürecinden dış ve bölgesel politikalara kadar birçok konuyu görüşüyoruz. Oldukça verimli görüşmeler, toplantılar gerçekleştiriyoruz. Ülkemizin, milletimizin, milletimizin çıkarları için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz, söylenmesi gereken ne varsa söylüyoruz. Ülkemizin çıkarları adına gece gündüz çalışıyoruz." dedi. 
CHP Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan, Türkiye'nin oldukça sorunlu bir coğrafyada bulunduğunun altını çizerek, "Yanımızda Irak, Suriye... Orta Doğu coğrafyası malum. Kendi sorunlarımız ortada. Bir de şimdi kuzeyimizde bir savaş patladı. Ülkemizin sorunlarını, çıkarlarını, bölgemizi gayet iyi biliyoruz. Bu bağlamda çalışıyor, ülkemiz çıkarları için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam ediyoruz." diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat