CHP'li Yalım, Hopa Sarp Sınır Kapısı’nda seslerini duyurmaya çalışan nakliyecilere dikkat çekti “KAZAKİSTAN TÜRK NAKLİYESİNE VE İHRACATINA DARBE VURDU!” 

Genel 5 Temmuz 2021 22:25
Videoyu Aç CHP'li Yalım, Hopa Sarp Sınır Kapısı’nda seslerini duyurmaya çalışan nakliyecilere dikkat çekti  “KAZAKİSTAN TÜRK NAKLİYESİNE VE İHRACATINA DARBE VURDU!” 
A
a
CHP Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, Kazakistan dozvola sorunu devam ettiği için TIR'ların haftalardır Hopa Sarp Sınır Kapısı’nda beklediğine dikkat çekerek, Sarp Sınır Kapısı’na giderek seslerini duyurmaya çalışan nakliyecilere destek vereceğini açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak Milletvekili ve Karma Parlamento Başkan Vekili Özkan Yalım, Türkiye'den Orta Asya'ya yapılan ihracat taşımalarını geçiş belgesi vermeyerek engelleyen Kazakistan'ın Türk nakliyesine ve ihracatına darbe vurduğunu belirterek, şunları kaydetti:
"Kovid-19 döneminde Türkmenistan'ın transit geçişe kapanması nedeniyle Orta Asya'da; Özbekistan, Kırgızistan ve Tacikistan'a ulaşmak için tek seçenek haline gelen Kazakistan, kapılarını Türk araçların transit geçişlerine kapadı. Kazakistan'a taşıma yapacak yüzlerce araç da Sarp Sınır Kapısı'nda izin belgesi verilmemesi nedeniyle yaklaşık 3 haftadır bekliyor.
Pandemi döneminde ciddi sorunlar yaşayan nakliye sektörü şimdi de Kazakistan'da yaşanan sorunlar nedeniyle iş yapamaz hale geldi. 
Kazakistan dozvola sorununun devam etmesi nedeniyle şu an ihracat yapamamaktayız. Türk nakliyeciler, transit geçiş belgeleri alamadığı için yerli yükü de yabancılar kapıyor.
Bu sorun aylardır devam ediyor. Ancak hiç bir yetkiliden tek bir açıklama gelmiyor. Çok yakın zamanda nakliyeci firmalarımıza destek vermek adına Sarp Sınır Kapısı’nda olacağım."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat