CHP’Lİ YALIM 100 LİRALIK EMEKLİ İKRAMİYESİ İLE İLGİLİ KONUŞTU: “ENFLASYON TAVAN YAPMIŞKEN 100 LİRALIK ZAM KABUL EDİLEMEZ”

Genel 30 Nisan 2021 20:34
Videoyu Aç CHP’Lİ YALIM 100 LİRALIK EMEKLİ İKRAMİYESİ İLE İLGİLİ KONUŞTU: “ENFLASYON TAVAN YAPMIŞKEN 100 LİRALIK ZAM KABUL EDİLEMEZ”
A
a
CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı, emekliye yapılan 100 liralık bayram ikramiyesine tepki gösterdi.

1000 lira olan emeklilerin bayram ikramiyesine 100 lira 'zam' yapılacağı açıklandı. Kararı duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Vakit kaybetmeden süratle bayrama yetiştireceğiz" dedi. CHP Isparta İl Başkanı Yalım Halıcı ise, açıklanan 100 liralık zam ile ilgili şunları söyledi:

“AKP VE MHP HALKIN YARARINA OLAN HER ÖNERGEYİ REDDEDİYOR”

“Partimizin yetkili organları, emeklilere yapılan bayram ödemesi tutarının 1000 TL’den, 1.500 TL’ye çıkarılması ve bayram ikramiyesi miktarının her yıl gerçekleşen enflasyon oranında artırılması için önerge vermişti. Ancak halkın yararına olan her önerge gibi bu önerge de emeklisine, vatandaşına kin ve düşmanlık besleyen AKP ve MHP oyları ile reddedilmişti. AKP ve MHP halkın yararına olan her önergeyi 83 milyondan utanmadan reddediyor.”

“ACI FATURA YİNE EMEKLİYE VE VATANDAŞA KESİLDİ”

Enflasyon oranının tavan yaptığı bir dönemde emekli ikramiyesine 100 TL zam yapılmasının kabul edilemez olduğunu savunan CHP’li Halıcı, “Ekonomik krizin ve pandeminin acı faturası maalesef yine emekliye ve vatandaşa kesildi. Bu haksız ve bozuk düzene ilk seçimden sonra son vereceğiz.” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat