CHP'Lİ YALIM'DAN "DÖVİZ BOZDURUN ÇAĞRISINA YANIT" "O GÜN DÖVİZ BOZDURANLAR BUGÜN HESAP YAPIYORLAR"

Genel 27 Mart 2021 12:05
Videoyu Aç  CHP'Lİ YALIM'DAN "DÖVİZ BOZDURUN ÇAĞRISINA YANIT" "O GÜN DÖVİZ BOZDURANLAR BUGÜN HESAP YAPIYORLAR"
A
a
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "döviz bozdurun" çağrısına yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara evlerindeki altın ve dövizi ekonomiye kazandırma çağrısı yapan Erdoğan, "Battık, bittik" diyenlerin dikkate alınmamasını istedi.
Erdoğan'ın sözlerine yanıt CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'dan geldi. Yalım şunları söyledi:

"ERDOĞAN'A GÜVENENLER HESAP YAPMAYA BAŞLADI"

"2016 yılında Erdoğan'ın "elinizdeki dolarları bozdurun çağrısı üzerine birçok kişi Erdoğan'a güvenip dolarlarını bozdurmuştu. Birtakım esnaf ise dolarlarını bozdurana bedava tıraş, bedava çorba hediye etmişti. O dönemde bedava olunan tıraş ve çorba fiyatları dolara göre güncellenerek 1.275 TL oldu! O dönemde bedava tıraş olmak ve bedava çorba vererek kampanyaya destek olmak isteyenler, Erdoğan'a inanıp güvenenler; şimdi oldukları bedava tıraşın ve bedava çorbanın maliyetini hesaplamaya başladılar. 4 Aralık 2016'da 1 dolar 2,90 TL idi 250×2,90=725 TL yapıyordu. Günümüzde dolar 8,00 TL oldu. 250×8,00=2.000TL yapıyor o tıraş 1.275 TL'ye mal oldu"

"O TIRAŞ VE ÇORBA 1.275 TL'YE MAL OLDU"

"O gün  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, "yastık altınızdaki dolarlarınızı bozdurup, Türk Lira'sı yapın" çağrısı üzerine harekete geçen vatandaşlar, ellerindeki dövizlerini bozdurmaya başladı. Bu kampanyaya destek veren ilçe esnaflarından Berber Ramazan 250 Dolar ve Euro'yu bozdurup, makbuzunu getiren vatandaşları ücretsiz tıraş yapacağını açıkladı. Çorbacı Ali ise ücretsiz çorba vereceğini açıkladı. Ramazan ve Ali, "Bu kampanyaya destek veriyoruz. Biz berberiz ve çorbacıyız imkanlarımız da kısıtlı. Böyle bir destek verelim istedik. 250 dolar veya Euro bozdurup, makbuz gösteren herkese tıraş ve çorba bedava." dediler. O tıraş ve çorba, doları bozduranlara şimdi 1.275 liraya mal oldu."

"BU MU BAŞKANLIK SİSTEMİ?"

CHP'li Yalım son olarak yine Erdoğan'ın seçim öncesi kullandığı sözü hatırlatarak şunları söyledi:
"Siz bu başkanlık sistemindeki yetkiyi bu kardeşinize verin diyordunuz. Hani yetkiyi alınca ekonomiyi coşturacaktınız, ne oldu? Vatandaş ekonomik sıkıntıda. Esnaf ise battı, kepenk kapattı. Bu mu başkanlık sistemi?"
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat