CHP’Lİ YALIM’DAN “EKONOMİNİN KİTABINI YAZDIK” DİYEN ERDOĞAN’A YANIT: “İNSANLARI NASIL DAHA FAZLA AÇ BIRAKIRIZIN KİTABINI YAZDINIZ”

Genel 15 Kasım 2021 21:56
Videoyu Aç CHP’Lİ YALIM’DAN “EKONOMİNİN KİTABINI YAZDIK” DİYEN ERDOĞAN’A YANIT: “İNSANLARI NASIL DAHA FAZLA AÇ BIRAKIRIZIN KİTABINI YAZDINIZ”
A
a
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Ekonominin kitabını yazık” sözlerine tepki gösterdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı Memur-Sen Büyük Türkiye Buluşması'nda konuştu. Hükümetin ekonomi politikalarını eleştirenlere sert çıkan Erdoğan: "Millet aç" diyor. Kafanız nasıl çalışıyor? Biz bu noktada ekonominin kitabını yazdık. Yazmaya devam ediyoruz.” dedi. Erdoğan’ın sözlerine yanıt CHP’li Yalım’dan geldi. Yalım şunları söyledi:

“ÜLKEYİ YÖNETMESİ ZULDÜR”

“İnsan AKP’nin genel başkanını dinlerken önce bir şaşırıyor, anlamıyor. Sonra tekrar dinliyor. Kulaklarına inanamıyor. Sonra basına düşen haberlere bakıyor, eşleştiriyor ve ancak sarf ettiği sözleri idrak edebiliyor. Milletiyle bu kadar alay eden, milletin aklını aşağılayan, milletin durumunu görmezden gelen, açlığı, güçlük çeken insanları görmeyen bu şahıs haddini fazlasıyla aşıyor. Öyle bir aşıyor ki dolar alıp başını giderken çıkıp, ‘Ekonominin kitabını yazdık’ diyebiliyor. Evet, yazdınız. Ekonomi nasıl mahvedilir, insanlar nasıl daha fazla aç bırakılır, enflasyon nasıl oluşturulur, yatırımcı ülkeden nasıl kaçırtılır bunların kitaplarını yazdınız, hem de ciltlerce! Ne konuştuğundan dahi haberi olmayan birinin artık ülkeyi yönetmesi zul haline gelmiştir ve halk artık sandığı beklemektedir. Yapılacak ilk seçimle insanımızla alay eden bu kişiden ve şürekalarından kurtulacağız”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat