CHP'Lİ YALIM'DAN AMİRALLERİN BİLDİRİSİNE "DARBECİLİK" DİYEN İKTİDARA YANIT: "TRENİ RAYDAN ÇIKARDINIZ, GERÇEK GÜNDEMİ DEĞİŞTİREMEZSİNİZ"

Genel 5 Nisan 2021 19:19
Videoyu Aç CHP'Lİ YALIM'DAN AMİRALLERİN BİLDİRİSİNE "DARBECİLİK" DİYEN İKTİDARA YANIT: "TRENİ RAYDAN ÇIKARDINIZ, GERÇEK GÜNDEMİ DEĞİŞTİREMEZSİNİZ"
A
a
CHP Uşak Millevekili Özkan Yalım 104 amiralin yayımladığı bildiriyle ilgili açıklama yaptı.

Emekli 104 amiral, Montrö Sözleşmesi tartışmalarına ilişkin yayımladığı bildiride, "Montrö'nün tartışma konusu yapılmasına neden olabilecek her türlü söylem ve eylemden kaçınılması" ifadelerini kullandı. Bildiriye AKP-MHP cephesinden sert tepkiler gelip, bildiriye imza atan amiraller darbecilikle suçlanırken, iktidar ve ortağına yanıt CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım'dan geldi.

"YOK SAYMAYA ÇALIŞTIĞINIZ DEMOKRATİK USULLERLE GİDECEKSİNİZ!"

CHP'li Yalım, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olan herkes fikrini ifade etmekte özgürdür. Amirallerin yayımladığı bildiriden darbe, darbecilik çıkarmak acizliğin yanı sıra, gerçek gündem olan açlığı, sefaleti, yoksulluğu, işsizliği, asgari ücretle geçinemeyen insanları, emeklilerin halini, kadın cinayetlerini halının altına süpürüp algıyı farklı yöne çekme çabalarından başka bir şey değildir. Ancak milletin karnı artık bu dalaverelere tok! Ekonomiyi batırdınız. Treni raydan çıkardınız. Ancak o trenden çıkan yalnızca ucube tek adam rejimi ve rezil yönetiminiz olacaktır. Bu milleti, fikirlerini beyan edeni, gençleri, öğrencileri, kadınları o raydan kendinizle beraber çıkartamayacaksınız. Ne kadar çırpınırsanız çırpının, öyle dediğiniz gibi darbeyle falan değil, yapılacak ilk seçimde sandıkla, yani aslında sizin yok saymaya çalıştığınız demokratik usullerle gideceksiniz!" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat