CHP’Lİ YALIM’DAN ZAM İSYANI “ZAMLAR VATANDAŞA, SOYMAK 5’Lİ ÇETEYE KALDI”

Genel 2 Ocak 2021 16:58
Videoyu Aç CHP’Lİ YALIM’DAN ZAM İSYANI “ZAMLAR VATANDAŞA, SOYMAK 5’Lİ ÇETEYE KALDI”
A
a
CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım, köprülere yapılan zamları gündeme taşıdı. Yalım, “Vatandaş yeni yıla yeni zamlarla uyandı. Vatandaş zamlara mahkum edilirken, 5’li çete de soyguna devam edecek” dedi.

Otoyol ve köprü geçiş ücretlerine ortalamada yaklaşık yüzde 25 oranında zam yapıldı. Bir otomobilin geçiş ücreti 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 10,50 TL'den 13,25 TL'ye, Osmangazi Köprüsü'nde 117,90 TL'den 147,50 TL'ye yükseldi. CHP Uşak Milletveki Özkan Yalım ise zamlara tepki gösterdi. Yalım şunları söyledi:

“VATANDAŞ KAT KAT FAZLA PARA ÖDEYECEK”

“2021 yılı sabahına tüm vatandaşlarımız zamlarla uyandı. Motorlu Taşıtlar Vergisi’ne yüzde 9,11, araç muayene ücretlerine yüzde 9,11, devlete ait köprülere yüzde 26’lık zam oldu. Yap-işlet-devret modellerindeki Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yüzde 25.50, Osmangazi Köprüsü’ne ise yüzde 25.10 zam yapıldı. Hükümet, ‘devlet köprülerine göre yap-işlet-devret modelindeki köprülere daha az zam yaptık’ diyecek ama bu külliyen yalan. Çünkü devlete ait köprülerdeki rakamlar çok daha küçük, ancak yap-işlet-devret modelindeki köprülerde rakamlar Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde 10 kat, Osmangazi Köprüsü’nde, 15 kat daha fazla otomobil ve kamyonuyla geçen vatandaş daha fazla para ödeyecek. Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nde geçiş mecburi olduğu için hem kamyonlar hem tırlar hem de otobüsler bu zamları mecburen kabul etmiş ve afaki rakamları ödemiş olacak.”

“5’Lİ ÇETE SOYMAYA DEVAM EDECEK”

CHP’li Yalım, şubat ayında Avrasya Tüneli’ne yapılacak zam konusuna da değindi. Yalım sözlerini şöyle sürdürdü:
“Osmangazi Köprüsü’ne ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne zamlar yapılırken yap-işlet-devret modeliyle yapılan bir Avrasya Tüneli var. Tünelde zamlar her şubat ayının başında uygulanıyor. Yani bir ay sonra Osmangazi ve Yavuz Sultan Selim Köprülerine yapılan zamlar ortalama yüzde 25 olarak uygulanırsa, bugün Avrasya Tüneli’nden geçen otomobil 36.40 TL öderken Şubat 1’den itibaren 45.50 TL ödeyecek, minibüs ise 45.50 TL öderken Şubat ayında 68.40 TL ödeyecek. Yani vatandaşın beşli çeteye soydurulmasına devam edilecek. Rakamlar geçiş garantisi tutturulamadığından dolayı hazine, kene gibi yapışan beşli çeteye emdirilecek.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat