CHP'Lİ YAVUZ: "2. TOPLANTIMIZI DÜZENLEDİK, AKP VE MHP'DEN 150 KİŞİYE ROZETİMİZİ TAKTIK!"

Genel 4 Nisan 2022 17:15
Videoyu Aç CHP'Lİ YAVUZ: "2. TOPLANTIMIZI DÜZENLEDİK, AKP VE MHP'DEN 150 KİŞİYE ROZETİMİZİ TAKTIK!"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır Bağlar İlçe Örgütünün düzenlediği 2.Halk Buluşması ve İstişare Toplantısı'nda partiye katılan 150 yeni üyeye rozetleri takıldı. 
CHP’ye katılanlara rozetlerini CHP Doğu Masası Bölge Koordinatörü Cevdet Nasıranlı, CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, il eski başkanlarından Mehmet Şerif Doğru, Abdurrahman Aslan ve avukat Sertaç Eke taktı.
Toplantıda konuşan CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, "Adaletsizliğe, kötü düzene dur diyeceğiz, her zaman halkın yanında olduk olmaya da devam edeceğiz" dedi.
Halkın tek güvencesinin Millet İttifakı olduğunu belirten Başkan Yavuz, "Şuanda bizler bir aile toplantısı yapmak için buradayız. Tavsiyelerimizi, fikirlerimizi hep birlikte burada dile getireceğiz. Burada ne konuşursak konuşalım ama Cumhuriyet Halk Partili ’ye yakışır bir davranış içerisinde olalım. Aşılması gereken bir takım sorunu, beraberce aşacağız, eksiklikleri hep birlikte gidereceğiz. Birbirimize, partimize sahip çıkalım, sevgi ile yaklaşalım. Hep birlikte kenetlenirsek, tek vücut olursak, bu güç ve azimle iktidara yürüyeceğimize inanıyorum. Demokrasi, Hukuk, özgürlükler adına ülkemiz gerçekten zor günler geçirmekte, daha zor günler de bizi beklemekte. Ülkemiz gibi BAĞLAR’da da pek iyi şeyler olmuyor. Esnaflarımız zor durumda, çiftçiler zor durumda. Kara günlerden çıkışın yolu demokrasiden geçiyor. AKP Hükümeti tarafından sistematik bir şekilde adaletin katledildiği bir süreç yaşıyoruz. Bu solcular her şeye karşı çıkar diyorlardı ama bakınız biz her mağdurun yanında, çiftçinin yanında ve AKP iktidarının karşısında belgelere ve hukuka dayanarak vatandaşlarımızın sesi olmaya devam ediyoruz. Biz CHP’liler halkın tek güvencesi olduk.  Şunu bilmeliyiz ki Türkiye Cumhuriyetini, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iktidarında olan bir Türkiye’de, Atatürk’ün ilkeleri ile hareket ederek, Cumhuriyeti ve halkı koruyabiliriz. Yapmamız gereken tek şey çok çalışmak.  Bu ülkede, CHP’nin iktidar olmasına ihtiyaç vardır. CHP’nin iktidar olması için hepimiz, taşın altına elimizi koyacak ve bu konuda üstümüze düşen vazifeyi yapacağız” dedi.

"BİZ HALKTAN BESLENİYORUZ"
Bu seçimlerin hayati öneme sahip olduğunu belirten Başkan Yavuz; "Kalelerimizi korumalıyız, yeni mevziler kazanmalıyız. Bu nedenle önümüzdeki seçimler çok hayati seçimlerdir. 48 mahallemizin 44 dün üye çalışmalarımızı yaptık. Bağlar ilçe örgütü olarak saha çalışmalarımız kapsamında yaptığımız üyelik sayıları ile 17 ilçe başkanlığımızdan daha fazla sayısal ve yüzdelik oran da üye katılımının da başarı gerçekleştirdik seçimlerimizin sigortası olan sandık görevlilerimizi belirledik, belirlemeye de devam ediyoruz. ‘ÖBEK örgütlenmesi’ dediğimiz mahalle, sokak, site, apartman, köy ve belde sorumlularımızdan oluşacak çalışma grubumuzda yer almak isteyen partililerimizin isimlerini aldık, almaya da devam ediyoruz. Ay sonunda bu çalışmalarımızı tamamlayacağız. İlçemizde, sandık görevlilerimiz, okul sorumlularımız, gönüllü partililerimiz, bulunduğunuz mahallenin, sokağın, sitenin, apartmanın doğal sorumlusu olduğunuzu unutmayın. Başarılı ve özverili geçen örgütsel çalışmalarımız ve siz değerli partililerimizin omuz vermesi, partisine ve ilçesine sahip çıkması neticesinde daha güzel günlere hep birlikte ulaşacağımızı düşünüyorum. Kimse kimseyle her konuda aynı fikirde olmak zorunda değildir. Zaman zaman fikir ayrılığına düşsek bile bu bizim ne kadar demokratik bir yapıdan geldiğimizin göstergesidir. Ancak bu fikir ayrılıkları asla örgütümüzle bir çatışma olarak adlandırılamaz. Bizim örgütümüzle hiçbir kavgamız olamaz. Bizler büyük bir aileyiz, Cumhuriyet Halk Partisi ailesiyiz. Partimizin ve ülkemizin çıkarları neyi gerektiriyorsa o şekilde hareket etmekle mükellefiz.  Bu toplantıda eksikliklerimiz ve yapılması gerekenler hakkında görüş alışverişinde bulunarak, önerilerinizi dinleyerek bir özeleştiri yapacağız.  Biz Eğer biz kendi durumumuzu tespit etmezsek geleceğimizi planlayamayız.  Bu vesileyle bu büyük ailenin bir mensubu olmaktan gurur duyduğumu belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat