CHP’Lİ YAVUZ’DAN HDP VE AKP’YE YÖNELİK SALDIRILARA KINAMA

Genel 19 Haziran 2021 15:59
Videoyu Aç CHP’Lİ YAVUZ’DAN HDP VE AKP’YE YÖNELİK SALDIRILARA KINAMA
A
a
CHP Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, HDP İzmir İl Başkanlığı ve Diyarbakır’da AKP Hani İlçe Başkanlığı’na yönelik saldırılara tepki gösterdi.

Onur Gencer isimli şahıs İzmir’de HDP İl Başkanlığı’na girerek Deniz Poyraz isimli genç bir kızı katletti. Yaşanan acı olayın ardından Diyarbakır’da AKP Hani İlçe Başkanlığı’na molotof kokteyli saldırı düzenlendi. AKP Hani İlçe Başkanlığı’nda bir can ve mal kaybı yaşanmaması ise tek teselli oldu.

Yaşanan olaylara ilişkin Diyarbakır Bağlar ilçesinin CHP’li Başkanı Recep Yavuz açıklama yaparak saldırıları kınadı. Başkan Yavuz şunları söyledi:

“KİRLİ SENARYOLAR YENİDEN OYNANMAYA ÇALIŞILIYOR”

“Türkiye iki gündür karanlık bir provokasyona sürükleniyor. Önce gencecik bir kızımız sadece annesinin yerine orada iş yapmak üzere bulunduğu için bir cani tarafından hunharca katlediliyor. Bu katliamın ardından ne Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ne de ülkedeki insanların can ve mal güvenliğinden sorumlu olduğu söylenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan tek bir açıklama gelmiyor. Hemen akabinde ilimizin Hani ilçesinde AKP’nin ilçe binasına molotof kokteyli atılıyor. Neyse ki ilçede kimsenin kılına zarar gelmiyor. Ben iki olayı da şiddetle kınıyorum. Ülkemizi karanlığa teslim etmeye çalışma emellerinde olanlara geçit vermeyelim diyorum. Biz bu kirli senaryoları 7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra da gördük. Aynı oyun yeniden sahnelenmeye çalışılıyor. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi ülkede can ve mal güvenliği kalmamıştır. Bu tür olayların önüne geçmesi gerekenler sessizliğe gömülmemelidir ve bu saldırıların arka planları acilen ortaya çıkarılmalıdır. Buradan İzmir’de yaşamını yitiren Deniz Poyraz kardeşimize Allah’tan rahmet, geride bıraktıklarına baş sağlığı diliyor, AKP Hani İlçe Başkanlığı’na düzenlenen saldırı nedeniyle de AKP teşkilatlarına geçmiş olsun diyorum”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat