CHP'Lİ YAVUZ'DAN İKTİDARA EKONOMİ MESAJI!

Genel 22 Kasım 2021 17:40
Videoyu Aç CHP'Lİ YAVUZ'DAN İKTİDARA EKONOMİ MESAJI!
A
a
CHP Diyarbakır Bağlar İlçe Başkanı Recep Yavuz, ekonomi gidişatı ve TL'nin Dolar karşısında günbegün değer kaybetmesi sebebi ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Yavuz basına yaptığı açıklamasında, iktidara çözüm önerileri sunarak, vatandaşı ekonomik buhrandan nasıl çıkaracağının listesini verdi. Yavuz açıklamasında zamanında şahlanmayan ekonomiye şahlandı dediler bunun acısını 5 yıl sonra hepimiz gördük" dedi. 

"Sonuna kadar haklı dayanışmamızın arkasındayım"

Yavuz yaptığı açıklamada;" 14 milyon asgari ücretlinin olduğu  Enerji faturasını ödeyemeyen 5 milyon hanenin olduğu,  3 milyon 965 bin kişi işsizin olduğu , 2021 yılı ocak-eylül aralığında toplam 9 bin 867 şirketin kapanmış olduğu ülkemizde bunlara karşın, çok kısa bir süre içinde;  Elektrik faturalarına 3 kez, doğalgaz faturalarına ise 8 defa zam yapıldı. Kömüre yüzde 30 ,mutfak tüpüne ise yüzde 42 oranında zam yapıldı.Ortada böylesi vahim bir tablo varken susmayı gerek parti olarak gerekse de insan olarak etik görmemekte ve sonuna kadar halkımızla dayanışma içinde olacağımızı buradan bildirmek istiyorum. Önümüzdeki aylarda kara kışın etkisini göreceğimiz bu zorlu günlerde halkımızı mağdur etmemek ve devlet olmanın gerekliliğini göstermek adına öncelikle Sn. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’ nun daha önceden belirttiği tedbirlerin bir an önce uygulanmasını hayati görmekteyiz." dedi.

"Önerilerini tek tek sıraladı"

Açıklamasına devam eden Yavuz; "Bu tedbirleri bir kez daha siz değerli halkımıza paylaşmak gerekirse; 1. Her şeyden önce acilen Kara Kış Fonu’nun kurularak, vatandaşlarımıza kış ayları için destek verilmeli 2. Elektrik faturalarındaki KDV kış boyunca kaldırılmalı. 3. Aynı şekilde doğalgaz ve mutfak tüpündeki ÖTV ve KDV’yi de hemen kaldırılmalı. 4. Elektrik ve ısınmada, düşük gelirliler lehine “Kademeli Tarifeli Sisteme” geçilmeli. Yani “Sosyal Tarife Uygulaması” başlatılmalı. sosyal devlet anlayışını vatandaşlarımıza tam anlamıyla hissettirebilecek diğer insani gereksinimlerin de devletin kaynakları kullanılarak sağlanmasını gerekli görmekte ve Devletin millet için var olduğu gerçeğini vatandaşlarımıza gösterilmesini talep ediyoruz. Bunlara ek olarak yapılacak Devlet politikalarının Vatandaşların Beslenme barınma sağlık eğitim gibi temel ihtiyaçlarının devlet tarafından garanti altına alınarak daha yaşanılabilir bir ülke için yapılması zorunludur.dedi

"Bir yiğidi kuru soğana muhtaç ettiler"

Basın açıklamasına kaldığı yerden devam eden Yavuz" Memleketin bu hale nasıl geldiğini aylardır bizlere anlatmaya çalışan adamı, suç örgütü lideri olarak kötüleyip bunu gerekçe göstererek doğruları saptırmaya çalışan iktidara sesleniyoruz. Bize küçüklüğümüzden beri doğrunun nerden geldiğine bakılmaksızın peşinden gitmeyi öğreten büyüklerimize sözümüz olsun ki biz doğrunun nerden geldiğine bakmayıp yetimin hakkını zalimin kursağından çıkararak memleketi haramzadelerin elinden kurtaracağız. Son günlerde genel başkanımızın helalleşme söylemlerinin sonuna kadar arkasındayız. Fakat biz yiğidi kuru soğana muhtaç eden AKP iktidarını ve meclisteki destekçilerini affetmeyeceğiz, helalleşmeyeceğiz. Affedip helalleşerek eline AŞ-İŞ yazıp intihar eden vatandaşımızın , çocuğuna okul forması alamadığı için intihar eden babanın ve daha yüzlerce vatandaşımızın kemiklerini sızlatmayacağız. Çünkü biz bu ülkedeki annelerin, babaların, gençlerin umudu yarınlarının ise teminatıyız. Babaları evlatlarına, evlatları annelerine mahcup eden Yola çıkarken ampulle çıkıp milleti elektrik faturası ödeyemeyecek duruma getiren Aç halkın boş sofrasını seçim meydanlarında büyük cümleler kurarak gizlemeye çalışıp görmezden gelen AKP iktidarına demek istediğim son söz ; kendi doğrularınızla anlattığınız o yalanlarla dolu gösterişli dünyanızı bu halkın acılarla dolu gerçekleri yıkacak ve kaybedeceksiniz." diyerek açıklamasını tamamladı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat