CHP'Lİ YONTAR: KADINLAR DA MİLLET İTTİFAKI DİYOR!

Genel 28 Mart 2022 13:00
Videoyu Aç CHP'Lİ YONTAR: KADINLAR DA MİLLET İTTİFAKI DİYOR!
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Gezici Araştırma Şirketi'nin anket sonuçlarını açıklamasının ardından değerlendirmede bulundu.

"SEÇİMİN KADERİ KADINLARIN ELİNDE"

Kadınların büyük bir çoğunluğunun kararsız olduğunu belirten Başkan Yontar;" AKP ve MHP'nin TBMM'ye sunduğu Seçim Yasası teklifi Anayasa Komisyonu'nda kabul edildi. Yüksek Seçim Kurulu'nun Resmi Gazete'deki ihaleleriyle birlikte de "erken seçim" tartışmaları yeniden başladı. Gezici Araştırma Merkezi Başkanı Murat Gezici, Seçim Kanunu'nda yapılan düzenlemeleri ve seçmenin tavrını değerlendiren anketini kamuoyuyla paylaştı. Ankette de görüldüğü üzere halkın yüzde 18'i kararsız ve bunların da yüzde 62.7'sini kadınlar oluşturuyor. Seçimin kaderi üzerinde kadın seçmenin göz ardi edilemez bir rolü olacak. AKP'ye daha önce destek veren kadınların yaklaşık yüzde 28'si kararsız. Bu kadınlara 'Ülkenin en büyük sorunu nedir?' sorusunu yönelttiğimizde, yüzde 78'inin 'Ekonomi' yanıtını verdiğini görüyoruz. Bunun yanında siyasi gerginlik, israf, yargıdaki bozulma, kontrolsüz göç gibi nedenler de AKP'den kopuşu hızlandırdı. 

"HALK MİLLET İTTİFAKI DİYOR"

Halkın büyük çoğunluğunun Kılıçdaroğlu'nu cumhurbaşkanı seçeceğini belirten Başkan Yontar;" Kararsız seçmenin yüzde 72.8'i CHP'li belediyelerin yönettiği yerlerde yaşıyor. CHP iktidarda değil ama bu seçmenler belediyelerin kazanılmasıyla CHP idaresiyle tanıştı. CHP'nin yerel hizmetlerindeki başarısının görünür olması ve sosyal yardımların, hizmetlerin kesilmemesi, kararsızların Millet İttifakı'na sempati duymasını kolaylaştırdı. Öyle ki "Halka, Cumhurbaşkanı ilk turda belirlenemeyip ikinci tura Kemal Kılıçdaroğlu ve Recep Tayyip Erdoğan kalsa kime oy verirsiniz?' diye sorduk. Katılımcıların yüzde 47.2' sinin Erdoğan'a, yüzde 52.8'sinin Kılıçdaroğlu'na oy vereceğini söylediğini gördük. İYİ Partililerin yüzde 94'ü, DEVA Partililerin yüzde 92'si; Gelecek Partililerin yüzde 88'i 'Kemal Kılıçdaroğlu'na oy veririm' yanıtını verdi. Biz biliyoruz ki halkın CHP'li belediyelerin özverisini görmesi bize çok şey kattı. Halk, CHP'nin iktidar olunca neler yapabileceğini gördü. AKP'nin işlevsiz belediyecilik anlayışını, ucube ülke yönetim şeklini çok iyi gördü. Her anket gibi bu ankette de vatandaş Millet İttifakı diyor. Biz de söz veriyoruz. Türkiye'yi bizlerle yeniden inşâ edeceğiz. Türkiye'yi bizler yeniden yaşanılır kılacağız"şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat