CHP’Lİ ZEYBEK: “AKP DEMEK ZAM DEMEK, VATANDAŞLIK DA DAHİL!”

Genel 15 Nisan 2022 08:18
Videoyu Aç CHP’Lİ ZEYBEK: “AKP DEMEK ZAM DEMEK, VATANDAŞLIK DA DAHİL!”
A
a
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, AKP’nin para karşılığı vatandaşlık politikasına tepki gösterdi.
Yabancılara konut satışında koşullarda değişiklik yaşandı. İçişleri Bakanlığı, Türk vatandaşlığına başvuruda alınacak gayrimenkul değerinin 250 bin dolardan 400 bin dolara yükseltildiğini duyurdu. CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek de para karşılığı vatandaşlık ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“ERDOĞAN’IN BU POLİTİKALARINDAN ZARARI HALKTAN BAŞKASI GÖRMÜYOR”
“AKP iktidarı akıl dışı politikaları ve uygulamaları ile cennet sıfatı taşıyan ülkemizi cehenneme çevirmeye tam gaz devam ediyor.  Plansız, programsız,  kontrolsüz biçimde ülkemize milyonlarca yabancı alan AKP iktidarı, bu insanları yeri geldiğinde demografiyi değiştirmek için para karşılığı vatandaş yapmaya çalışıyor, yeri geldiğinde ise Avrupa’ya karşı bir tehdit unsuru olarak kullanıyor. Kendi siyasi istikbali için ne hukuk ne hudut tanıyan AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın bu politikalarından zararı ise Türk halkından başka kimse görmüyor!”
“SİYASİ İKBALLERİ UĞRUNA DOLARLA VATANDAŞLIK SATMALARININ BEDELİNİ SANDIKTA ÖDEYECEKLER”
“Artık zamlar ülkesi olarak anılıyoruz. Tepeden tırnağa her şeye zam geliyor. İlginçtir ki vatandaşlığa da şimdi zam geldiğini öğreniyoruz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına da zam yapmış arkadaşlar. Ülke ekonomisini batırdıkları için, Türk Lirası dolar karşısında eridiği için  dolarla vatandaşlık uygulamasıda zamlandı. Artık 400 bin dolara, yani 5 milyon 846 bin 960 Türk Lirası veren Türk vatandaşlığı alabiliyor. Bunun da ekonomiyi tepe taklak eden AKP’yi bir süre daha idare edeceğini sanıyorlar. Ama yanılıyorlar. Yanıldıklarını da yapılacak ilk seçimde deneyimleyecekler. Bir tüccar gibi siyasi ikballeri uğruna dolarla vatandaşlık satmalarının bedelini bu iktidar sandıkta ödeyecek. Geliyor, gelmekte olan.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat