CHP’Lİ ZEYBEK, KADROLAŞMA İDDİALARINI TBMM’YE TAŞIDI

Genel 4 Nisan 2022 17:19
Videoyu Aç CHP’Lİ ZEYBEK, KADROLAŞMA İDDİALARINI TBMM’YE TAŞIDI
A
a
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, yıllardır yeni hastane vaadi ile bekleyen Manavgat’ın hastane sorununu, mevcut hastanenin yetersiz servislerini, hastane üst yönetimine AKP’lilerin akrabalarının getirildiği iddiaları ile bir gazeteciye haber yapmaması karşılığında rüşvet teklif edildiği iddiasını verdiği soru önergeleri ile TBMM’ye taşıdı.
AKP’Lİ VEKİL VE İLÇE BAŞKANININ, MANAVGAT DEVLET HASTANESİ YÖNETİMİNDE KADROLAŞTIKLARI İDDASI DOĞRU MU?
Antalya’nın Manavgat ilçesine yıllar önce verilen sözlerle yeni Devlet Hastanesi yapılacağı ancak geçen zamana rağmen inşaatına dahi neden başlanılmadığını, mevcut Manavgat Devlet Hastanesinin yönetimine AKP’li Milletvekili ve ilçe başkanının akrabalarının getirildiği iddialarını verdiği soru önergesi ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yanıtlaması istemiyle gündeme getiren CHP’li Zeybek, verdiği önerge sonrası yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;
“Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Manavgat Devlet Hastanesi ilçe nüfusu dikkate alındığında yetersiz kalmaktadır. Yıllardır yeni devlet hastanesi yapılması için verilen sözler yerine getirilmemiş, ilçe halkının beklentileri giderilememiştir. Mevcut hastanenin fiziki yetersizliği ile birlikte kardiyoloji dahil birçok branşta hekim eksikliği de devam etmektedir. Ayrıca son olarak Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimliği ve üst yönetiminin AKP Antalya Milletvekili ve İlçe Başkanının yakın akrabaları olduğu iddia edilmekte ve bu durum kamuoyunun tepkisini çekmektedir. Devletin her alanında liyakatsizliğin yapıldığını yaşayarak öğreniyoruz, ancak sağlık, adalet, eğitim ve güvenlik gibi hayati alanlardaki bu liyakatsiz yönetim ülkenin geleceğini için kötü sonuçlar doğurur.” 
CHP’li Zeybek verdiği soru önergesinde şu sorulara yer verdi; “Manavgat Devlet Hastanesi’nin yetersizliği nedeniyle söz verilen ancak hala inşaatı bile olmayan yeni hastane ne zaman yapılacaktır?
Manavgat’a yeni hastane yapılmayacak ise mevcut hastanenin büyütülmesi için bir çalışma yapılacak mıdır?
Manavgat Devlet Hastanesi yerine yapılacağı söylenen ancak yıllardır inşaatı bile olmayan yeni hastanenin kapasitesi ne olacaktır? İlçenin mevcut nüfusu ve turizm dönemindeki artan nüfusu yeni hastane kapasite planlanırken dikkate alınmış mıdır?
Mevcut Manavgat Devlet Hastanesi’nde eksik servisler hangileridir? Hekim eksikliği ne zaman giderilecektir?
Manavgat Devlet Hastanesi’nin Başhekimlik dahil üst yönetiminde AKP Antalya Milletvekili ve İlçe Başkanının akrabaları olduğu iddiası doğru mudur? Doğru ise bu kişiler kimlerdir ve hangi kriterlere göre atama ve görevlendirmeleri yapılmıştır?” 
AKP İLÇE BAŞKANI GAZETECİYE RÜŞVET TEKLİF ETTİ Mİ?
Manavgat Devlet Hastanesi’ne dair haber yapan bir gazeteciye, AKP İlçe Başkanlığında rüşvet teklif edildiği iddiasını da Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’a verdiği önerge ile soran CHP’li Zeybek verdiği önerge sonrası şu açıklamada bulundu; “Partili Cumhurbaşkanlığı sisteminde hem Yürütme erkinin başı olan, hem AKP Genel Başkanı olan hemde anayasamıza göre tarafsızlık yemini eden Cumhurbaşkanı’na soru soramıyoruz, ama bu makamın yardımcısı Oktay, lütfedip cevap verirse, Manavgat’ta bir gazetecinin açık beyanı olan kendisine AKP İlçe Başkanlığında rüşvet teklif edildiği iddiası doğru mudur, bu iddia karşısında adli bir soruşturma başlatılmış mıdır? Kendisine rüşvet teklifini ifşa eden cesur gazetecinin beyanı herşeyin özetidir. AKP güç ve para ile her işi yapmaya çalışmaktadır ama unutulan şu ki paranın satın alamayacağı cesur insanlar hala bu topraklarda çoğunlukta ve AKP’den korkmuyorlar.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat