CHP'li Zeybek, Rize'de can alan sele neden olan katliama dikkat çekti RİZE'DEKİ FELAKETİN SORUMLUSU DOĞAYI KATLEDENLERDİ

Genel 17 Temmuz 2021 14:01
Videoyu Aç CHP'li Zeybek, Rize'de can alan sele neden olan katliama dikkat çekti   RİZE'DEKİ FELAKETİN SORUMLUSU DOĞAYI KATLEDENLERDİ
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Rize’de 6 kişinin yaşamını yitirdiği, 2 kişinin de arandığı sel felaketinin nedeninin doğa katliamı olduğuna dikkat çekti.

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Rize’deki sel felaketinde yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diledi, selden zarar gören vatandaşlara da geçmiş olsun mesajı iletti.
Karadeniz'in her köşesinin yağmalandığına işaret eden Zeybek, "Yapılan HES'ler derelerin dengesini bozdu. Açılan maden ocaklarının hafriyatları dere yataklarına döküldü. Daha çok kar ve para hırsı doğayı görmezden geldi. Her gün onlarca, yüzlerce ağaç kesildi. 6 yurttaşımızın canına mal olan, 2 vatandaşımızın halen arandığı, çok sayıda evin de hasar gördüğü felaket bir doğa olayı değil. Daha çok kar hırsının, kötü yönetimin bir sonucudur.
Doğal kaynaklarımızın, madenlerimizin ve su kaynaklarımızın ulusal çıkarlar ve toplum yararına, ekonomik kriterler ve çevreye duyarlılık ilkeleri çerçevesinde, en rasyonel ve verimli şekilde değerlendirilmesini sağlanmalıdır. Çevrenin korunmasına ya da yenilenmesine yönelik önlemler alınmalıdır. Yatırım adına doğayı yok edemezsiniz" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat