CHP’Lİ ZEYBEK’TEN DOLAR VE ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ KONUŞTU

Genel 13 Kasım 2021 21:21
Videoyu Aç CHP’Lİ ZEYBEK’TEN DOLAR VE ASGARİ ÜCRETLE İLGİLİ KONUŞTU
A
a
CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, doların yükselişi ve asgari ücret konusuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Türk Lirasının dolar karşısında yaşadığı değer kaybı hızla devam ediyor. Son olarak 1 dolar 10 TL’yi görerek rekor tazeledi. Öte yandan asgari ücret tartışmaları da devam ediyor. Türkiye'deki asgari ücret Ocak 2021’deki dolar kuruna göre 87 dolar daha azaldı. CHP Antalya Milletvekili Rafet Zeybek de dolar da yaşanan artış ve asgari ücret konusuna ilişkin konuşarak şunları söyledi:

“BİR ORAYA BİR BURAYA SAVRULUYORSUNUZ”

“Paramız, Erdoğan AKP’sinin yönetimi altında geçirdiği her gün değer kaybetmeye devam ediyor. Sayın Erdoğan’ın kendi sözünü hatırlatmak isterim. Şöyle demişti AKP Genel Başkanı bundan 9 yıl evvel: ‘Para, tıpkı bayrak gibi tıpkı milli marş gibi bir ülkenin gücünü itibarını bağımsızlığını simgeler. Paranın itibarı milletin itibarıdır.’ Evet. Para ülkenin gücünü, itibarını ve bağımsızlığını simgeler ve siz ne yazık ki çıkarcı, peşkeşçi, liyakatsiz, adaletsiz politikalarınızla ülkede güç ve itibar bırakmadınız. Beşli çeteyle birlikte bir oraya bir buraya savruluyor, ABD ve Rusya ne derse onu yapıyorsunuz, tüm bu politikalarınız sonucu olarak.”

“BU ÜLKENİN TEK SORUNU ERDOĞAN VE AKP’SİDİR”

“Şimdi yine kara kış geldi. Asgari ücretli kara kara bekliyor. Liranın değeri ortada, çarşı pazarda fiyatlar ortada. Hepimiz iktidarın nasıl bir ücret belirleyeceğini merakla beklerken Avrupa ülkelerinden bir tabloya da dikkat çekmek istiyorum. 1 Ocak 2021 itibariyle Eurostat, hangi Avrupa ülkesinin Euro cinsiyle ne kadar asgari ücret aldığını paylaştı. Buna göre, Lüksemburg 2202 Euro, İrlanda 1724 Euro, Hollanda: 1685 Euro, Belçika: 1626 Euro, Almanya: 1614 Euro. Türkiye ise bu tabloda 458 Euro asgari ücretli Romanya, 442 Euro asgari ücretli Macaristan ve 332 Euro asgari ücretli Bulgaristan’ın ardından 248 Euro ile son sırada yer alıyor. Bu acı durum iktidarın Türkiye’yi sürüklediği yönün bir neticesidir. Sorun ne kıskançlık ne dış güç ne faiz lobisi ne başka bir şeydir. Bu ülkenin tek sorunu Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’sidir.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat