CHP'li Zeybek'ten Milli Eğitim Bakanı Özer'e tepki

CHP 7 Ocak 2022 21:05
Videoyu Aç CHP'li Zeybek'ten Milli Eğitim Bakanı Özer'e tepki
A
a
EĞİTİM KURUMLARININ İÇİNİ BOŞALTDI 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, AKP iktidarında eğitime ayrılan payın sürekli düştüğüne işaret ederek, "Son 20 yılda Cumhuriyetin kurduğu eğitim kurumlarının içini boşaltmış, dar gelirli ailelerin çocuklarının nitelikli eğitim olanakları ellerinden alınmıştır" ifadelerini kullandı


Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, ziyaret ettiği okulda“Para istediniz de vermedik mi?” diyen Milli Eğitim Bakanı Mamut Özer'e tepki gösterdi.
Milli Eğitim Bakanının tavrını da eleştiren Zeybek, eğitim sisteminin son 20 yılda geldiği noktayı şöyle özetledi: "MEB bütçesinden eğitim yatırımlarına ayrılan pay, AKP iktidarları döneminde sürekli düştü. 
İktidarı boyunca eğitim politikalarını sürekli değiştiren AKP, en değerli varlığımız olan çocuklarımızı deneme tahtasına çevirmiştir. Cumhuriyetin kurduğu eğitim kurumlarının içini boşaltmıştır. Dar gelirli ailelerin çocuklarının nitelikli eğitim olanaklarını ellerinden almıştır. Eğitimin niteliğindeki düşüş, öğrencilerin ve velilerin daha iyi bir gelecek hayallerini boşa çıkarmıştır. Aileler ve gençler için bu durum, büyük bir umutsuzluğa sebep olmaktadır. İyi ve kaliteli eğitim, yüksek gelirli dar bir azınlığın ayrıcalığı haline gelmiştir. Öğrenciler, yozlaşmış eğitim sisteminin ve işsizliğin birer kurbanı haline getiriliyor. Baskılar ve liyakatsizlik yüzünden akademisyenler, yetişmiş ve başarılı profesyoneller ülkemizden göç ediyor. Ülkemiz bilim ve teknolojide geri bırakılıyor. Türkiye, nitelikli göç veren bir ülke konumuna geriledi. Anayasal bir hak olan çağdaş, nitelikli ve parasız bir eğitim, okul öncesinden üniversiteye kadar sağlanmalıdır."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat