CHP’LİLER İŞ İNSANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ BAŞKAN SARI: “İŞ DÜNYASININ SORUNLARI KONUŞULDU”

Genel 1 Şubat 2021 12:07
Videoyu Aç CHP’LİLER İŞ İNSANLARI İLE BİR ARAYA GELDİ BAŞKAN SARI: “İŞ DÜNYASININ SORUNLARI KONUŞULDU”
A
a
CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, BASİAD Balıkesir Sanayici İş Adamları Derneği üyesi iş insanları ile gerçekleştirilen toplantı ile ilgili konuştu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, CHP’li milletvekilleri Ensar Aytekin, Fikret Şahin ve CHP il yöneticilerinin katılımı ile BASİAD Balıkesir Sanayici İş Adamları Derneği üyesi iş insanları bir araya geldi.

“İMAMOĞLU BALIKESİR’DE BULUŞMA SÖZÜ VERDİ”

İş dünyasının problemlerinin görüşüldüğü toplantıyla ilgili CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı, “Hemşerimiz olarak kabul ettiğimiz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu toplantımıza sürpriz katılımı ile bizleri selamladı, en kısa zamanda Balıkesir’de buluşma sözü verdi.” dedi.

“KRİZ ORTAMINDA SORUNLAR DİNLENDİ VE ÖNERİLER SUNULDU”

CHP’li Sarı, “Yaşanılan ekonomik kriz ortamında iş dünyasının sorunlarını dinlediğimiz, çözüm önerilerini sunduğumuz güzel verimli bir toplantı oldu. Toplantıda pek çok sektörden temsilciyi dinleme fırsatı bulduk. Tarımdan madene, madenden inşaata, inşaattan demir-çelik sektörüne hemen hemen bütün sektörlerin bazı ortak sorunları olduğu yapılan istişareler sonucu ortaya kondu. Bunlar: nitelikli eleman bulma, köyden kente göç ve yüksek enflasyon olarak göze çarptı. Bu konuda partimizin çözüm önerilerini detaylı olarak kendilerine ifade etme şansı bulduk. Özellikle toplantı öncesi BASİAD üyelerine elden ulaştırdığımız partimiz uzmanlarınca hazırlanan “2020 Tarım Raporu”, “Ekonomik
Krizden Çıkış Yolları”,
“İkinci Yüzyıla Çağrı Beyannamesi” gibi kitapçıklarımızı iş dünyasının görüşlerine sunduk. Bu çalışmalarımıza, şehrin önde gelen iş dünyası ve ekonomisi ile ilgili STK, Oda ve Borsalar ile görüşerek bundan sonraki süreçte kararlılıkla devam edeceğiz. Unutulmamalıdır ki ülkemizdeki ekonomik sorunların çözümü için tek adres CHP’dir. Partimizin siyasi anlayışı sorunların tespiti ve çözümü odaklıdır. Zira işçinin de emeklinin de iş insanının da bizlerden beklediği budur. Biz CHP olarak tüm Türkiye’yi gezdik. Esnafımızın sorunlarını dinledik, hemen ardından 17 maddelik çözüm önerileri ile karşılarına çıktık. Eş zamanlı olarak 81 ilde KOBİ’leri ziyaret ettik. Sorunları yerinde tespit edip kısa sürede “KOBİ’lere Nefes Aldıracak 22 Talep” adıyla hazırlanan çalışmamızı kamuoyu ile paylaştık. Şimdi de bu söylemlerimizi iş dünyasına pandemi koşulları sebebiyle gidemediğimizden bu gibi toplantılar tertipleyerek politikalarımızı açıklamaya çalışıyoruz. İş dünyamız ile temaslarımız kararlılık ile devam edecektir.
Bu vesile ile partimizi bu toplantıda kabul eden BASİAD Başkanı Abdullah Bekki, GÜNMARSİFED Başkanı İsa Tamer Çelik ve BASİAD üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat