CHP MİLLETVEKİLLERİ ORTAK BASIN BİLDİRİSİ İLE BAĞLILIKLARINI BİLDİRDİ

Genel 10 Şubat 2021 20:06
Videoyu Aç CHP MİLLETVEKİLLERİ ORTAK BASIN BİLDİRİSİ İLE BAĞLILIKLARINI BİLDİRDİ
A
a
Kamuoyunda gündeme gelen Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik açıklamalara ve haberlere karşı ortak bir basın bildirisi yayınlayan Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri, partiye ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na bağlılıklarını bildirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi’nde Muharrem İnce’nin ayrılmasının ardından, partiye yönelik basında birçok haber yer aldı. Son olarak bir gazete yayınlanan habere ilişkin partinin milletvekilleri harekete geçti. Ege, Marmara ve Akdeniz bölgesinde milletvekillerinin adının yer aldığı bir bildiri yayınlanarak, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na ve Cumhuriyet Halk Partisi’ne bağlılığın devam edeceği ifade edildi.

“MÜCADELEMİZİ DAHA AZİMLE VE DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SÜRDÜRMEKTE KARARLIYIZ

 Partiye bağlılığın daha da kuvvetli şekilde devam edeceği bildirilen metinde şu ifadelere yer verildi:
“Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve Millet İttifakı'nın son dönemde aziz milletimiz nezdindeki güçlü karşılığını hazmedemeyenler Partimize yönelik yoğun bir saldırıya başlamış, alçak bir itibar suikastine girişmişlerdir. Bugün bir gazetede bizlerle ilgili yapılan mesnetsiz, uydurma haber de bunun bir parçasıdır. Cumhuriyet Halk Partisini itibarsızlaştırma hevesinde olanların heveslerinin kursağında kalacağı açıktır. Cumhuriyet Halk Partisi'nin onurlu bir üyesi olarak görev almak, aziz milletimize bu yolla hizmet etmek bizim için her şeyden önce şereflerin en yücesidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin ve Millet ittifakının iktidarı için Cumhuriyet Halk Partisi’ndeki mücadelemizi her zamankinden daha çok azimle ve daha güçlü bir şekilde sürdürmekte kararlıyız. Bahse konu sözde gazetenin iftiralarla dolu mesnetsiz haberini kınıyor, tekzip ediyor, derhal öyle bir haberin aslının olmadığını yarınki sayısında açıklamasını bize oy veren milyonlarca seçmen adına talep ediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi ile milletimiz arasındaki her geçen gün büyüyerek daha da güçlenen gönül bağını ve güven ilişkisini bu tür haberlerle zedelemek mümkün olmayacaktır. Kamuoyuna saygılarımızla.”
Listede adı yer alan milletvekilleri ise şöyle:

Burcu Köksal CHP Afyonkarahisar Milletvekili, Aydın Özer Antalya Milletvekili, Rafet Zeybek CHP Antalya Milletvekili, Süleyman Bülbül CHP Aydın Milletvekili, Ensar Aytekin CHP Balıkesir Milletvekili, Yaşar Tüzün CHP Bilecik Milletvekili, Mehmet Göker CHP Burdur Milletvekili, Yüksel Özkan CHP Bursa Milletvekili, Erkan Aydın CHP Bursa Milletvekili, Özgür Ceylan CHP Çanakkale Milletvekili, Teoman Sancar CHP Denizli Milletvekili, Necati Tiğli CHP Giresun Milletvekili, Zeynel Emre CHP İstanbul Milletvekili, Mahir Polat CHP İzmir Milletvekili, Çetin Arık Kayseri Milletvekili, Süleyman Girgin CHP Muğla Milletvekili ve Özkan Yalım CHP Uşak Milletvekili
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat