CHP Niğde İl Başkanı Adem'den 1 Mayıs Mesajı: "Hak Verilmez Alınır"

Genel 30 Nisan 2021 16:52
Videoyu Aç CHP Niğde İl Başkanı Adem'den 1 Mayıs Mesajı: "Hak Verilmez Alınır"
A
a
CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, ‘1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

İl Başkanı Adem mesajında: “Ülkemizde ve dünyada emek gücünün örgütlü mücadelesi sayesinde bugünkü konumunu elde etmiştir 1 Mayıs! Bir hak arama gününden daha çok hakların elde edildiği, işçi emeğinin unutulmadığı, örgütlü mücadelenin bayram gününe dönüştüğü büyük bir mücadelenin sembolüdür 1 Mayıs! Ancak, günümüzde hala emeğin gerçek hakkını elde edemediğini maalesef yaşıyoruz ve görüyoruz. 

Bugün ülkemiz ve dünya genelinde Covid-19 salgınının yaşandığı bir dönemde 1 Mayıs’ı kutlayacağız.  Bu yıl 1 Mayıs’ı meydanlarda kutlayamayacağız ama birbirimizden uzakta da
olsak işçilerimizle dayanışma içerisinde olacağız. Tüm emekçilerimizin ve toplumumuzun sağlığı açısından buna uymamız gerekmektedir. Ancak bundan sonra da dayanışma içerisinde olursak haklarımızı almaya devam edeceğiz. Böylelikle ister meydanlarda ister sokaklarda isterse de evlerde olalım, hakkını alamayan son işçinin hakkını alacağı güne kadar işçi sınıfının örgütlü mücadelesi büyüyerek devam edebilecektir.

1 Mayıs 1977 tarihinde İstanbul – Taksim Meydanı’nda kutlanan ve tarihe “Kanlı 1 Mayıs” olarak geçen olaylar sonucu hayatını kaybeden 34 insanımızı, bugüne kadar iş kazalarında ve hak arama mücadelesinde yaşamını yitirmiş olan işçilerimizi saygı ve rahmetle anıyor; Barış, kardeşlik ve dayanışma ruhunun var olduğu bir toplum yapısına vesile olması dileğiyle 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat