CHP Ordu Milletvekili Dr. Adıgüzel: "Haksızlığa Dur Denilsin"

Genel 30 Nisan 2021 20:52
Videoyu Aç CHP Ordu Milletvekili Dr. Adıgüzel: "Haksızlığa Dur Denilsin"
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, 1 Mayıs emek ve işçi bayramı nedeni ile bir mesaj yayınlayarak işçi bayramını tebrik etti.  
CHP Ordu Milletvekili Dr. Adıgüzel mesajında: "Bu yıl tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de Korana virüs salgını nedeni ile Meydanlara çıkamamanın burukluğunu yaşıyoruz. Virüs bahanesi ile de ülkemizde en büyük zararı gören de siz emekçilersiniz. Ama hayatımızda en önemlisinin sağlık olduğu bilinci ile sağlık emekçileri başta olmak üzere tüm emekçilere ve insanlığa sağlıklı bir yaşam dilerim. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramlarını kutlarım. 

Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada işçi sınıfının, emekçinin, köylünün; tüm çalışanların dayanışma ve onurlu mücadelesinin dile geldiği, haykırıldığı ve haksızlığa dur denildiği 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma gününde insanca çalışmak ve yaşamak isteyen, demokrasi, özgürlük, eşitlik ve barış özlemlerini, dünyanın dört bir yanına duyurmak isteyen milyonlarca insanın kalbi aynı duygularla atıyor, ancak tüm dünyayı saran COVİD-19 virüsü belası nedeniyle meydanlara çıkamamanın burukluğunu yaşıyoruz. Emek kutsaldır. Onun için emeğe ve alın terine sahip çıkmalıyız.  Bu duygu ve düşüncelerle emekçilerin, çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma gününü kutluyorum. İnanıyorum ki; biz bu ülkeye toplumsal barışı getireceğiz ve hep birlikte barış içinde yaşayacağımız özgür bir ülke kuracağız. Bugüne kadar bu mücadele uğruna canlarını ve özgürlüğünü feda edenleri saygıyla anıyorum. Örgütsüz toplum, ezilen toplumdur. O nedenle sendikalaşalım ve örgütlenelim" ifadelerine yer verdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat