CHP Tekirdağ Kadın Kollarından "haremlik - selamlık müdür hakkında suç duyurusu

Genel 25 Mart 2022 16:37
Videoyu Aç CHP Tekirdağ Kadın Kollarından "haremlik - selamlık müdür hakkında suç duyurusu
A
a
CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Bursa'da bir ortaokulda haremlik selamlık oturma düzeni kurmak isteyen okul müdürüne tepki göstererek, laik ve karma eğitimden asla vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Yontar: "Bu kapsamda söz konusu şahıs hakkında, Bursa'da eğitim kurumunda oluşturulmaya çalışılan çağdışı uygulaması nedeniyle Tekirdağ Adliyesinde suç duyurusunda bulunduk."CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, Bursa'da bir ortaokulda öğrencilerin haremlik selamlık oturmasını isteyen okul müdürüne tepki göstererek, "Laik ve karma eğitim vazgeçilmezimizdir." dedi. 

Yontar, Bursa Mithatpaşa Ortaokulu Müdürü Haydar Akın’ın haremlik selamlık oturma düzeni talimatının kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Bu tür taleplerin asla kabul edilemez olduğunu dile getiren Yontar, "Bu çağda böyle zihniyete sahip eğitimcilerin bulunması ve bir de okul müdürü olmasını anlamakta zorluk çekiyoruz. Çocuklarımızı böyle ayrımcı zihinlere teslim etmeyi, aydınlık geleceğimiz için oldukça tehlikeli buluyoruz. diye konuştu."MÜDÜR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK"Başkan Yontar, söz konusu müdürün görevden alındığını anımsatarak, "Bu tepkilerimizi biraz hafifletmiş olabilir ancak bunu asla yeterli bulmuyoruz. Bu kişinin bir daha hiçbir öğrencimizle aynı ortamda bulunmasını istemiyoruz. Bu yüzden söz konusu sözüm ona eğitimcinin cezalandırılmasını istiyoruz. " şeklinde konuştu. 

Bu konuda harekete geçtiklerini dile getiren Yontar, şöyle devam etti:

"Laik ve karma eğitim vazgeçilmezimizdir. Biz CHP olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Bu kapsamda söz konusu şahıs hakkında, Bursa'da eğitim kurumunda oluşturulmaya çalışılan çağdışı uygulaması nedeniyle Tekirdağ Adliyesinde suç duyurusunda bulunduk. Alenen cinsiyetler arası ayrımcılık içeren bu uygulama  hakkında yargının gereğini yapmasını talep ediyoruz. ."
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat