Çiydem: “Cumhuriyetimizi, İlelebet Korumak ve Yaşatmak Hepimizin Görevidir”

Genel 10 Kasım 2021 12:55
Videoyu Aç Çiydem: “Cumhuriyetimizi, İlelebet Korumak ve Yaşatmak Hepimizin Görevidir”
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Erzurum Aziziye İlçe Başkanı Recep Çiydem, 10 Kasım Atatürk’ü anma gününün 83. Yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Çiydem mesajında: "Atatürk, umutların yok olduğu bir dönemde, tüm vatandaşları aynı ülkü etrafında toplayarak ulusal birliği gerçekleştirmiş, yürüttüğü Kurtuluş Savaşıyla da tarih önünde büyük bir zafer kazanmıştır. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu mücadeleyi Türk milletinin bekası için başlatmış, yürütmüş ve zaferle sonuçlandırmıştır. Çünkü O, tüm hayatını milletine adamış, Kurtuluş Savaşıyla kazandığı mutlak bir zaferle tarihin mecrasını değiştirmiş, bilgi ve bilinçle özümsenmiş icraatlarıyla da ülkeye aydınlık bir geleceğin kapılarını açmış büyük bir liderdir. 

Tüm dünyaya Tük milletinin esaret altında tutulamayacağını bir kez daha gösteren, çok zor şartlar altında bir cihan imparatorluğunun küllerinden yeni bir devlet inşa eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, ne kadar büyük bir devlet adamı olduğunu görmekteyiz. Bugün bizlere düşen görev ise geleceğe güvenle bakabilmek için milletçe birlik ve beraberlik içerisinde daha çok çalışmak ve geçmişimizden güç alarak, Atatürk'ün gösterdiği muasır medeniyet hedefine ulaşmaktır. Atatürk'ün emaneti olan cumhuriyetimizi, ilelebet korumak ve yaşatmak hepimizin görevidir. 

Bu kararlılık ebediyete intikalinin 83. yılında cumhuriyetimizin kurucusu büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü saygıyla anarken silah arkadaşlarını, Anadolu'yu bize vatan olarak kazandıran bütün kahramanlarımızı, şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat