Çorlu Trafik Eğitim Parkında Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi

Genel 28 Ekim 2021 19:27
Videoyu Aç Çorlu Trafik Eğitim Parkında Öğrencilere Trafik Eğitimi Verildi
A
a

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından geleceğin bilinçli yaya ve sürücülerinin yetiştirilebilmesi amacıyla 2 yıl önce hizmete açılan Çorlu Trafik Eğitim Parkı'nda öğrenciler için, Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım'ın da katılımı ile bir etkinlik düzenlendi.

 

Çorlu ilçesine bağlı Hatip Mahallesi'nde bulunan trafik eğitim parkında trafik polisleri tarafından verilen teorik ve pratik trafik eğitimini yerinde inceleyen Vali Aziz Yıldırım, öğrencilerle trafik konulu bir sohbet gerçekleştirdi. Çocuklara trafik hakkında genel sorular soran Vali Yıldırım, verilen cevapları beğenerek çocukları takdir etti.

Vali Aziz Yıldırım: "Bilinçli Yaya ve Sürücülerin Yetiştirilebilmesi Adına Çok Önemli Bir Çalışma"

Düzenlenen trafik eğitimi ile ilgili basın mensuplarına bir açıklama yapan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, "Bu tesis, 2 yıl önce Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak kullanıma açıldı. Güzel bir hizmet. Yalnız pandemi nedeniyle burayı çok fazla kullanamadık. Pandemi sonrası bu yılki eğitim yılında yeniden kullanmaya başladık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda, planlı bir şekilde öğrenciler burada trafik eğitimi alacaklar. Bu çalışma bilinçli yaya ve sürücülerin yetiştirilebilmesi adına çok önemli bir çalışma. Küçük öğrencilerimiz burada akülü araçlarla tam bir trafik eğitimi alacak. Işıklandırmaları, üst geçidi, trafik işaretleriyle trafikteymiş gibi hareket edip kuralları öğreniyorlar" dedi.

Daha sonra öğrenciler trafik polisi ve trafik jandarma ekiplerinin kontrolünde akülü araçlarla eğitim gerçekleştirdi.

Düzenlenen Programa Vali Yıldırım'ın yanı sıra Çorlu Kaymakamı Cafer Sarılı, İl Jandarma Komutanı Osman Kılıç, İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Milli Eğitim Müdürü Ersan Ulusan ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Erdin Eral ile trafik eğitimi alan öğrenciler katıldı.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat