CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI DÜŞERKEN; ONUR İTTİFAKI YÜKSELİYOR

SİYASET 3 Ocak 2022 15:59
Videoyu Aç CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI DÜŞERKEN; ONUR İTTİFAKI YÜKSELİYOR
A
a
Türkiye’nin ve Avrupa’nın en saygın Araştırma Şirketi Uluslararası Siyaset Ekonomi ve Strateji Araştırma Merkezi (USESAM)Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş düzenlediği basın toplantısında Aralık ayında Türkiye genelinde yapmış oldukları “Kamuoyu Siyasi Eğilim Araştırması” Anket sonuç raporuyla ilgili çarpıcı bilgiler verdi. 
USESAM Araştirma Şirketinin Aralık ayında 41 İlde ve 3510 vatandaşla yapmış olduğu “Siyasi Eğilim Anketi” sonucunda seçmenin Cumhur İttifak ve Millet İttifakına güven duymadığı ve bir arayış içinde olduğu sonucu çıkmıştır.

CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKI ADINA ÇOK YIKICI BİR SONUÇ
USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, USESAM’ın yaptığı Anket sonucuna göre seçmenin yüzde 37’si Cumhur İttifakı ve Millet İttifakının, Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde adayları kim olursa olsun oy vermeyeceğini belirterek, “Seçmenin Cumhur İttifakına ve Millet İttifakına oy vermeyeceğini söylemesi, iki cenahta çok yıkıcı bir sonuç oldu” dedi. 

KARARSIZLARIN ORANI YÜZDE 60’ı BULDU 
USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş, USESAM Araştırma Şirketinin Anketinde ki bir diğer önemli sonucun ise kararsız seçmen oranı olduğuna vurgu yaparak kararsız seçmen oranı artık yüzde 60’ı bulduğunu söyledi.

SEÇMEN CUMHUR VE MİLLET İTTİFAKINA GÜVEN DUYMUYOR 
USESAM Yönetim Kurulu Başkanı Müseyip Erdoğmuş şunları kaydetti;  “Seçmene sorulan bir diğer soru ise, Cumhur ve Millet İttifakına Güven Duyuyor musunuz? sorusuna cevap veren vatandaşların tamamının güven duymadığını belirtmesi de bir diğer dikkat çeken sonuç oldu. 
SEÇMENİN; ÜÇÜNCÜ İTTİFAK OLAN ONUR İTTİFAKININ CUMHURBAŞKANI ADAYI YAŞAR AYDIN’A GÜVENİ TAM 
Seçmene, üçüncü bir İttifak olan Onur İttifakının Cumhurbaşkanı Adayı Yaşar Aydın’a güveniyor musunuz? Sorusu yöneltildi. Ankete katılan seçmenlerin yüzde 57’si güvendiğini, yüzde 30’u tanımadığını ve yüzde 13’ü de kararsız olduğunu belirtmesi ve Ankete katılan 3510 vatandaştan bir tanesinin bile, anketteki güven duymuyorum seçeceğini işaretlememesi de yine çok ilginç bir sonuç. USESAM’ın; 2021 yılının Aralık ayında yaptığı son Anket sonuçları gösteriyor ki, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı erirken, Onur İttifakı yükseliyor.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat