Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan' I Andı

Genel 23 Ocak 2021 21:09
Videoyu Aç Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Uğur Mumcu ve Gaffar Okkan' I Andı
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi Niğde İl Başkanı Erhan Adem, Uğur Mumcu'nun ölümünün 28. ölüm yıldönümü ve yine 24 Ocak 2001 tarihinde uğradığı suikast ile şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ı andı.

Mesaj yayınlayan başkan Adem, "Gerek gazeteci gerekse araştırmacı yazar kimliği ile Türk toplumu nezdinde büyük bir saygınlığa sahip olan gazeteci-yazar Uğur Mumcu'nun uğradığı menfur saldırıda hayatını yitirerek bizleri kedere boğmasının bugün 28. yıldönümü.Uğur Mumcu, bu ülkenin yetiştirdiği seçkin bir bilim adamı, nadir rastlanabilecek kıymette bir yazar ve çok değerli bir gazeteciydi. Katledilişinin ardından geçen bunca zamana rağmen sevgili Uğur Mumcu'nun yeri doldurulamadı ve asla da doldurulamayacak. Uğur Mumcu yargısız infazların kahreden bir örneği, faili meçhul cinayetlerin en masum kurbanlarından biri olarak milletimizin vicdanında ve kalbinde ebediyen kalacaktır.Bu duygularla, araştırmacı gazeteciliğin öncü ismi, gerçek bir vatansever ve dürüst kalem Uğur Mumcu'yu ölümünün 28. yıldönümünde bir kez daha rahmet, şükran ve hasretle anıyorum" ifadelerini kullandı.

OKKAN, GÖREV YAPTIĞI HER YERDE HALKIN GÖNLÜNDE TAHT KURMUŞTU

Uğur Mumcu cinayetini çözmek için çalışan ve yine kendisi de 24 Ocak 2001 tarihinde uğradığı suikast ile şehit edilen Diyarbakır Emniyet Müdürü Gaffar Okkan ı da unutmayan başkan Adem, "Gaffar Okkan, başarılı meslek yaşamıyla örnek olan ülkemizin yetiştirdiği önemli bir değerdi. Vatan ve millet aşkıyla yürüttüğü mesleğinde pek çok başarıya imza atan Gaffar Okkan, görev yaptığı her yerde halkın gönlünde taht kurmuştu. Ülkemizin güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine karşı başarılı operasyonlar yürüten Gaffar Okkan, birlik ve beraberliğimizi hedef alan hainler tarafından şehit edildi. Bu duygu ve düşüncelerle Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan’ı, şehit edilişinin 20. yıldönümünde rahmet ve saygıyla anıyorum" dedi.

Başkan Adem ayrıca, yine aynı tarihte vefat eden İsmail Cem'i de unutmayarak, " İsmail Cem, Türkiye'nin bir dönemine damga vuran siyasetçilerden. 1997-2002 yılları arasında, yani Soğuk Savaş sonrası yeni dönemin fırtınalı sularında Türkiye gemisine kaptanlık edenlerden. Kendisini saygı ve minnetle anıyorum" dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat