DANIŞTAY’IN AÇIKLAMASINA CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN YANIT: “SARAY’DAN TALİMAT MI GELDİ?”

CHP 7 Ocak 2022 11:49
Videoyu Aç DANIŞTAY’IN AÇIKLAMASINA CHP’Lİ BÜLBÜL’DEN YANIT: “SARAY’DAN TALİMAT MI GELDİ?”
A
a
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül, MEB'in talebi üzerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt veren Danıştay’la ilgili açıklama yaptı.
Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonrası yapılan mülakatlar tartışma yaratmış, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da 30 Aralık'ta konuyu görüşmek üzere Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'i makamında ziyaret edeceğini duyurmuştu. Fakat MEB’in kapıları Kılıçdaroğlu’na kilit vurulmuştu. Gelişmeler üzerine CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun “Danıştay’ın verdiği bir karar var. Mülakatta artı 3 eksi 3 puan verebilirsiniz diyor” açıklamaları üzerine MEB'in talebinin ardından Danıştay açıklama yaptı.
SARAY İSTEDİ DANIŞTAY YANITLADI
Danıştay tarafından Bakanlığa gönderilen cevap yazısında, "Kayıtlarımızda yapılan detaylı inceleme ve araştırmalar neticesinde, kamu kurum ve kuruluşlarınca personel alımına ilişkin yapılan sözlü sınavlarda (mülakatlarda) puanlama yapılırken, yazılı sınav puanının üç puan altında veya üç puan üstünde puan verilebileceğine ilişkin bir Danıştay kararına rastlanmamıştır" ifadelerine yer verildi.
“SİYASETİN İŞİNE KARIŞMAKTAN VAZGEÇİN”
CHP Aydın Milletvekili ve TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Süleyman Bülbül de Danıştay’ın Bakanlık talebi üzerine CHP liderine yanıt vermesine ilişkin konuştu. CHP’li Bülbül yaptığı açıklamada, “Bu açıklama yargının, yürütmenin emrinde olduğunun bir kanıtıdır. Saray talimatı ile açıklama yapan Danıştay, yargının siyasallaşmasına bir örnektir. AYM ve AİHM kararını uygulamayan sözde bağımsız yargı, Saray'ın talimatıyla Genel Başkanımıza cevap arar hale gelmiştir. Şaibeli puanlar verdiğiniz mülakatları ‘AK’lamak için; karar arayışından da hayatın olağan akışına aykırı puanlardan da siyasetin işine karışmaktan da vazgeçin! Önce AYM ve AİHM kararlarını uygulayın. Sarayın değil halkın çıkarlarını gözetin” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat