Davutoğlu, Bahçeli'nin AKP İçin Yaptığı Planı Açıkladı!..

SİYASET 11 Kasım 2021 09:47
Videoyu Aç Davutoğlu, Bahçeli'nin AKP İçin Yaptığı Planı Açıkladı!..
A
a

Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu'ndan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile ilgili bomba bir iddia gündeme geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhur İttifakı'nın küçük ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin partisinin TBMM grup toplantısındaki “MHP, Cumhur İttifakı'nın bir ortağı olsa da işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir” sözlerini değerlendirdi.

DEVEKUŞU ÖRNEĞİ

Davutoğlu, sosyal medya hesaplarından paylaştığı videoda “Sayın Bahçeli, grup konuşmasında sorumluluklarının muhalefet olduğunu ilan etti. Hani devekuşuna, 'Yük taşı' demişler, 'Ben kuşum' demiş. 'O zaman uç' demişler, 'Ben deveyim' demiş. Sayın Bahçeli öyle bir konumda görüyor ki kendisini, güç kullanmak gerektiğinde iktidar, sorumluluk almak gerektiğinde muhalefet oluveriyor” diye konuştu.

SORUMLULUKLARDAN KAÇTI

“Geçen hafta yaptığım bir konuşmada AK Partilileri uyarmıştım” diyen Davutoğlu, “Şimdi tekrar uyarıyorum, Sayın Bahçeli birinci aşamayı geçti. Cumhur İttifakı ile AK Parti iktidarı arasında bir fark ortaya koydu ve sorumluluklardan kaçtı” dedi.

MHP, AKP'Yİ HATALARIYLA BAŞ BAŞA BIRAKACAK

MHP'nin AK Parti'yi hatalarıyla baş başa bırakacağını iddia eden Davutoğlu, “İkinci aşamada bu fark daha derinleşecek ve AK Parti’nin iktidarının bütün hatalarıyla AK Parti yöneticilerini baş başa bırakacak, ‘Ben yokum bu işte’ diyecek” ifadelerini kullandı.

PAZARLIK İÇİN BUNLARI KULLANACAK

Devlet Bahçeli'nin bu durumu AKP'ye karşı pazarlıkta kullanacağını söyleyen Ahmet Davutoğlu, şöyle devam etti:

“Üçüncü aşama, seçime yaklaşırken gerçekleşecek ve AK Parti ile nihai bir pazarlık kozu için bütün bunları kullanacak. İstediğini elde edemezse de ülkeyi seçime götürecek. AK Parti yöneticilerini uyarıyorum ve Sayın Bahçeli’ye de bir karar vermesi gerektiğini bir kez daha ifade ediyorum. Devekuşu misali gibi davranmasın. İktidar ise sorumluluk alsın. Muhalefet ise bu iktidarın hatalarını daha çok paylaşmadan muhalefet konumuna geçsin. Önümüzdeki günler, haftalar, aylar Türk siyasetinde çok yeni gelişmelere gebe görünüyor.”

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat