Demirağ: “Fedakâr Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını Tebrik Ediyorum”

Genel 13 Mart 2021 20:13
Videoyu Aç Demirağ: “Fedakâr Sağlık Çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını Tebrik Ediyorum”
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Demirağ mesajında: “İnsanların en temel haklarından olan Yaşama Hakkına ve Sağlık Hakkına mesleki sorumlulukları ile katkı sunan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık camiasının 14 Mart Tıp

Bayramını tebrik ediyorum. Sağlık hizmetlerinin en yaygın ve en etkili bir şekilde topluma ulaşması hekimlerimizin öncülüğünde gerçekleşmektedir.
Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, günümüzün zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra etmesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir. “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hekimlerimize olan inancının isabetliliğini, bu özel günde bir kez daha görüyor ve anlıyoruz. Hayat kalitesini düşüren hastalıklara karşı da her gün küresel ölçekte yankı bulan gelişmeler ve yeniliklerle mücadele eden tıp bilimine ve camiasına hiç şüphesiz çok şey borçluyuz. Özellikle koronavirüs salgınında sağlık çalışanlarımızın önemini bir kez daha çok iyi anladık. Bu vesileyle, kendilerini insan hayatını korumaya ve kurtarmaya vakfetmiş, gayesi insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizin ve fedakâr sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp bayramini kutluyorum.Covit19 nedeniyle hayatini kaybeden saglik calisanlarimizi rahmetle minnetle aniyorum Mekanlari cennet olsun.Ve bu ugurda hayatini kaybeden saglik calisanlarimizin saglik şehidi sayilmasi icin yasal duzenleme yapilmasini diliyorum"dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat