DEMİRAĞ: ARTIK PARAYLA TÜRK VATANDAŞLIĞI ALINACAK!

CHP 7 Ocak 2022 13:25
Videoyu Aç DEMİRAĞ: ARTIK PARAYLA TÜRK VATANDAŞLIĞI ALINACAK!
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi Cavidan Demirağ, Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda yapılan değişikliklerle ilgili değerlendirmede bulundu. 

"EKONOMİ PARAYLA SATILACAK KADAR KÖTÜLEŞTİ"

Demirağ, Türk vatandaşlığının parayla satın alınamayacak kadar değerli olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;"Türk Vatandaşlığı Kanunu'nda yapılan değişikliğe göre; Türk vatandaşlığı kazanabilmek için Türkiye’ye getirilen dövizlerin Merkez Bankası’na satılma zorunluluğu getirildi. Sadece bununla da sınırlı kalmıyor.
500 Bin Dolarlık yatırım yapan, 250 Bin Dolarlık Gayrimenkul alan, En az 50 kişi istihdam eden. 500 Bin Doları bankalara yatırıp 3 yıl çekmeme taahhüdünde bulunan yabancılara vatandaşlık verilecek. Ne denir bilinmez. Görüyorsunuz Türk vatandaşlığı almak bu kadar basitleşti. Avrupa ülkelerinde orada doğmuş olsan bile vatandaşlığa kolay kolay alınmazken bizim vatandaşlığımız para ile satılabiliyor. Yani parası olan Türk vatandaşlığı alabiliyor. Ekonominin kitabını yazdık diyorlar fakat ekonomi aslında parayla satın alınabilecek kadar kötüleşti." şeklinde konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat