DEMİRAĞ'DAN MANİDAR 24 KASIM MESAJI!

Genel 24 Kasım 2021 13:41
Videoyu Aç DEMİRAĞ'DAN MANİDAR 24 KASIM MESAJI!
A
a
Cumhuriyet Halk Partisi 27. ve 29. Dönem Parti Meclis Üyesi İnşaat Mühendisi Cavidan Demirağ, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile açıklamalarda bulundu.
Demirağ, 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısı ile yazılı açıklamalarda bulundu. Öğretmenler gününü tüm kalbi duyguları ile kutladığını ifade eden Demirağ, atanamayan, intihar eden nice öğretmenler olduğunu belirterek hükümeti, işlevsizlikle suçladı. 

"Bu ülke öğretmenlerin omzunda yükselmiştir"

Demirağ açıklamasında;" Toplumların bilgili ve kültürlü nesiller olarak yetişmesinde siz öğretmenlerimiz, geleceğimizin en büyük güvencesisiniz. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan, onların bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen siz değerli öğretmenlerimiz ülkemizin her noktasında, her kademesinde büyük bir özveri ile görev yaparak, ulaşacağımız aydınlık yarınların mimarı olacaksınız. Ulu Önder Atatürk'ün 'Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır', 'Cumhuriyet; fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister' sözlerinde vurguladığı gibi yeni nesli, bu donanım ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir. Şüphesiz ki ülkemiz; sahibi olduğu bu eşsiz eğitim kahramanlarının, ülkemizin her köşesinde sabırla ve fedakârca görev yapan öğretmenlerimizin omuzları üzerinde yükselmiştir." dedi. 

"Birçok öğretmen ihraç edildi, dayanamadı intihar etti"

Açıklamasına devam eden Demirağ bugünkü sistemi de eleştirerek;" Bugünün koşullarına baktığımızda vefakar, cefakar, eğitim emekçilerinin koşullarının daha kötüye gittiğini görmekteyiz.Yüzlerce öğretmen sendikal faaliyetler bahane edilerek görevlerinden uzaklaştırılmış, akademisyenler ihraç edilmiş, binlerce öğrenci  mağdur edilmiştir. Mağdur edilen sadece öğretmenler, öğrenciler değil veliler, eğitim sistemimiz, ülkemizin aydınlık geleceğidir.Son yıllarda baskılar öğretmenlerimizi ne yazık ki hayatlarından vazgeçme noktasına taşımaktadır. Gecen yil sözleşmeli Türkçe öğretmeni 25 yaşındaki Saadet Harmancı kendisine uygulanan mobbinge dayanamayarak yaşamına son vermiştir. İşte bu nedenlerden ötürü 24 Kasım Öğretmenler gününü içimiz buruk bir şekilde kutluyoruz. Öğretmenlerimizin bu anlamlı gününde, görevlerinden uzaklaştırılan öğretmenlerin, görevlerinden ihraç edilen akademisyenlerin, atanamayan öğretmenlerin bir an önce öğrencilerine kavuştukları, aydınlık günler bekliyor, bir an önce bu hukuksuzlukların sona ermesini umudunu yaşıyoruz." dedi.

Demirağ açıklamasının sonunda;"Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mekteplerinin açıldığı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün eğitim seferberliğine 'Millet Mektepleri Başöğretmeni' unvanıyla katıldığı bugünde, tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü tebrik ediyorum. Çok özel olarak ta Tarsus un emektar öğretmenlerinden) Kıymetli ve merhum halam MEDİHA ŞENZEYBEK i saygıyla anıyor ve rahmet diliyorum..Hepinizin günü tekrardan kutlu olsun" diyerek açıklamasını sonlandırdı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat