DEMOKRASİMİZİN DEĞİŞMEZ ÖGELERİNDEN BİRİ DE, BAĞIMSIZ VE İLKELİ BASINDIR

Genel 21 Ekim 2021 16:32
Videoyu Aç DEMOKRASİMİZİN DEĞİŞMEZ ÖGELERİNDEN BİRİ DE, BAĞIMSIZ VE İLKELİ BASINDIR
A
a
Türkiye Değişim Partisi (TDP) Besni İlçe Başkanı Faik Tüy, 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Tüy, "Demokrasimizin değişmez ögelerinden biri de, bağımsız ve ilkeli basındır. Türk Basını, bu bilinç doğrultusunda, ülkemizin kalkınma ve gelişme süreçlerinde, bilgilendirme yoluyla kamuoyu oluşturma görevini ifa ederek, demokrasimizin değişmez unsurlarından biri olarak hak ettiği yeri almıştır.
Bilgi aktarımındaki değişen durumlar, ‘Sosyal Medya’ gibi bir kavramı hayatlarımızın bir parçası haline dönüştürmüştür. Zaman zaman bu mecra, yanlış ve taraflı algı yaratmak için de kullanılmaktadır. Hal böyleyken; bilgi teknolojilerinin hızla değiştiği ve geliştiği günümüzde kamuoyunu doğru ve hızlı bir şekilde bilgilendirmek her zamankinden daha büyük önem arz etmektedir. Nitekim anlık gelişen durumlar karşısında verilecek doğru toplumsal geri dönüşler, ancak tarafsız ve ilkeli habercilikle mümkündür.
Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Basın, ulusun ortak sesidir’ fikriyle hareket eden, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda zaman ve mekan fark etmeksizin sorumluluk bilinciyle görevlerini yerine getiren tüm fedakar ve değerli basın çalışanlarımızın 21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutlarım.”dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat