DEVA, İNTİHAR VAKALARINA DİKKAT ÇEKTİ BAŞKAN TEKİN: “HAYATLARININ BAHARINDA EKONOMİK SORUNLARLA BOĞUŞUYORLAR” 

Genel 17 Şubat 2021 19:09
Videoyu Aç DEVA, İNTİHAR VAKALARINA DİKKAT ÇEKTİ BAŞKAN TEKİN: “HAYATLARININ BAHARINDA EKONOMİK SORUNLARLA BOĞUŞUYORLAR” 
A
a
DEVA Partisi Tunceli İl Başkanı Mesut Tekin, yaşanan intihar vakalarındaki artışa dikkat çekti. Başkan Tekin, gençlerin hayatlarının baharında ekonomik sorunlarla boğuştuğunu söyledi.

Türkiye’de son zamanlarda intiharların en büyük gerekçesini ekonomik koşullar oluşturuyor. DEVA Partisi Tunceli İl Başkanı Mesut Tekin de hayatına son veren vatandaşlarla ilgili konuştu. Başkan Tekin şunları söyledi:

“EKONOMİK KRİZ DÖNÜLMEZ BİR YOLA SOKUYOR”

“Ekonomik koşullar önce insanı depresyona sokuyor, daha sonra da dönülemez bir yola. Gencecik insanlarımız geçim kaygısı nedeniyle, geleceği göremedikleri, yarın başlarına ne geleceğini bilemedikleri için, yaşamlarının baharında canlarına kıyıyor. Sadece bir şehrimizde 1 haftada 5 kişi intihar etti. Çatıya çıkanlar, kendini büyükşehrin meydanında yakmak isteyenler ve dahası. Hükümet ise ısrarla yaşanan büyük krizi görmek istemiyor. Açım diyen insana, arka planını bilmediğimiz bir baskıyla “aç değilim açıkta değilim” dedirtiliyor. Toplumumuzun gençleri kötü yönetim ve sonucunda yaşanan ekonomik krize kurban gidiyor. Bu toplumsal bir cinayettir aslında.”
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat