DEVA PARTİLİ BAŞKAN TEKİN, KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU

Genel 2 Nisan 2021 00:02
Videoyu Aç DEVA PARTİLİ BAŞKAN TEKİN, KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ İÇİN ÇAĞRIDA BULUNDU
A
a
Vatandaşın desteğe ihtiyacı olduğunu belirten DEVA Partisi Tunceli İl Başkanı Mesut Tekin, Kısa Çalışma Ödeneği’nin en az 2021 yılı sonuna kadar devam etmesi gerektiğini ifade etti.
Türkiye, pandemi sürecinin başlamasıyla beraber kapanma sürecine girdi. Bu süreçte iş yapamayan mekanlar ve esnaf çalışanlarını işten çıkarmak zorunda kaldı. Bu sorunun bir nebze olsun önüne geçebilmek ve işçiye destek olmak adına işten çıkarmalar yasaklandı ve Kısa Çalışma Ödeneği adı altında nakdi para işçilere verildi. Kısa Çalışma Ödeneği adı altında yapılan bu yardımın mart ayında son kez verileceğinin duyurulmasıyla ilgili Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Tunceli İl Başkanı Mesut Tekin çağrıda bulundu.

“YURTTAŞIMIZIN MAĞDUR OLMASINI İSTEMİYORUZ”

Milyonlarca insanın geçimini bu ödenek ile sağladığına vurgu yapan Başkan Tekin, “Kısa Çalışma Ödeneği en az 2021 yılı sonu olmak şartıyla uzatılmalıdır. Şu an Türkiye’de bu nakdi destek ile karnını doyuran, geçimini sağlayan milyonlarca aile var. Hele ki Ramazan ayı içerisinde mekanların kapatılacağının duyurulmasıyla beraber işsizlik yükselecek. Merkezi hükümet elini vicdanına koymalı ve destek konusunda bir kere daha düşünmelidir. Yurttaşımızın mağdur olmasını istemiyoruz” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

Elazığ depremi yardım kampanyalarında toplanan paraların yerine ulaşacağına inanıyormusunuz ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat